Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima10 odgovora
ona je846 pregledana!
 Novosti iz Dusanovca
Gost
Poruke:

29.06.2008 00:13
PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika

Postovani prijatelji mestani sela Dusanovca, sa ciljem popularizacije ovog sajta kao i poboljsanja informacija o MZ- Dusanovac,problemima koji vas muce a vezano MZ resio sam se da aktivno ucestvujem.Posto sam jedini clan MZ koji koristi net iz ovog saziva a po prvi put u MZ mislim da bi vam bilo korisno da saznate sve a vezano za MZ. Tu mislim na vase probleme,pitanja,predloge koji mogu da stavim na dnevni red prilikom odrzavanja sastanaka.Moje ime je Novica Barbulovic-Vuja i stojim vam na raspolaganju sve sto vas muci a ja mogu da pomognem,naravno u domenu MZ kao i redovno ce te biti obavesteni o odlukama.Ja ne bih komentarisao ostale teme kao i ucesnike na forumu, jednostavno svi smo vezani za Dusanovac, i prijatno sam iznenadjen. Pozdrav!

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

29.06.2008 03:37
#2 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika
Drago mi je sto je neko iz postovane nam MZ odlucio da se licno obrati. Da ne bi vise nagadjali,da ne bi bilo rekla kazala itd.
Zanima me dokle ste stigli sa deponijom.I da li su neki predlozi iz ovog foruma za vas prihvatljivi?
Ili je sve to sto smo mi predlozili,izvinite na izrazu,pisanje uz vetar?
Radovao bih se vasem odgovoru.

Sa postovanjem,Hanibal
p.s.: koristite bar neki nik
vuja
Poruke:

29.06.2008 14:01
#3 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika

Prvo da te obavestim da sam ja u opoziciji u MZ sto ne znaci da nismam niko i nista bezobzira sto sam imao najvise glasova na izborima.Prvi put u Dusanovcu na izborima imao sam najvise glasova a da nisam u SPS ili nekoj komunistickoj partiji posle 61 god. Pored mene su jos dva clana sto cini tri i sest iz SPS a sve ukupno ima devet clanova u MZ.Presednik i podpresednik su iz SPS-a, toliko o sastavu cisto informativno.Deponija je ociscena novac smo dobili pola od opstine pola od Djerdapa,medjutim nesavesni mestani ne samo Dusanovca vec i okolnih sela ponovo bacaju ko gde stignu.Eto za sada toliko Hanibal pozdravljam te i slobodno postavi pitanja ima dosta toga sta bi trebao da znas.

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

29.06.2008 15:07
#4 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika
Noki,video sam zadnji put kako je deponija ociscena.Bio sam za Uskrs u Dusanovcu.Bilo je tu predloga da se ta deponija ogradi.Sto se tice sredstava,to bi se prikupilo.Jos uvek imamo dosta svesnih ljudi u selu.Normalno trebao bi i da se postavi covek koji bi to nadzirao.I postoji takav covek. Kada bi par njih nesavesnih dobilo prijave i malo drasticnije kazne opametili bi se. Veruj mi. Najvise ih boli kada ih udaris po dzepu.Ali sve to nailazi na odredjeno nerazumevanje sa strane MZ-a.Znam veoma dobro ko je na vlasti.Na zalost.Moje misljenje o njima si imao prilike da vidis.Ako ne potrosi par minuta i pogledaj teme koje su ranije bile pa ces se uveriti. Nisi jedini iz MZ-a koji ucestvuje na forumu.Neko ili blizak vrhu ili clan vrha pokusava da nas minira. ili je to pokusavao.to je glupo i detinjasto. Mi smo bar toliko sposobni da mu sa ove udaljenosti napravimo zezu.Veruj mi. Medjutim nije to nas cilj.Zao mi je sto ti nisi pobedio. I to najiskrenije.Ne zelim da ti ulazim pod kozu,jer nikad u zivotu nisam bio slihtara.To rade ljudi bez karaktera ili narodski receno,da izvines, pizde(izvinjavam se damama koje ucestvuju na ovom forumu).Sigurno bi doslo do nekih bitnijih promena.Zanima me i situacija oko prodaje tih famoznih grobnica.Oko prodaje placeva iznad sela ili ka Samarinovcu. Gde su ta novcana sredstva?Nemoguce da o tome ne postoje nikakvi pisani tragovi.Da je to nestalo. Mozda su neki zahtevi ili predlozi sa nase strane u granicama naucne fantastike. Neazurnost MZ-a je strasna.Pocnimo od sitnica: Par cesmi u selu cure neprestano.A uvek smo u nedostatku sa vodom.Nemoguce da ne moze da se kupi jedna j. cesma ili dve i da se to odkloni.To su gluposti,ali je pocetak.Meni je jednom prilikom receno da smo se germanizovali.Nije to germanizacija,dolazimo iz jednog sistema gde to koliko toliko funkcionise.Ne treba se uvek vaditi na Negotin.Gerovka ne daje ovo ili ono.Da li je to neko trazio od nje? Napravite pritisak.Sa kojim ste vi projektima isli kod nje?Sa onim od stadiona?I jos nesto:Koliko kod nas bude vladao SPS necemo dobiti nista.I to stoji.Medjutim,dao Bog,glasali smo za njih.Mislim,ja nisam.Nisam mogao da prisustvujem iz sluzbenih razloga.Uzput,kada ste zadnji put imali sastanak,ili kada je bio zbor gradjana? Ustvari,i da bude,niko nece predlozziti nista zbog toga sto se plasi vrha.Sto ce mu nesto trebati a ovi ce da potegnu vezu da to sto trazi ne dobije.To je zalosno Noki.Veoma zalosno.
Izvini,malo su me emocije i ogorcenost ponele.Nadam se da se ne ljutis.

Tvoj drug,Hanibal
p.s.:Prijavi se,i mozemo i da se dopisujemo putem e-mail-a.
Gost
Poruke:

01.07.2008 08:17
#5 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika

Za prodaju placeva na novom grobnju ja kao clan MZ nisam nista znao ni o ceni i gde se sta prodaje to je radio presednik i podpresednik tajno.Oni su prodavali odredili cenu mesto bez nas, to je trajalo dve godine dok nije puklo.Naime sta se desilo jedan nas mestanin kupio je plac na novom groblju platio je covek ali posto nepostoji nikakav plan ko je i sta kupuje desilo se da kada je poceo da kopa pojavilo se drugi vlasnik sa drugom potvrdom od GICULOVIC-a da je on vlasnik. Tu se digla prasina i nisu mogli da precute i onda smo o svemu saznali svi u MZ, kazu da je postojao plan kod proslog presednika koji je pokojni ali da niko nezna gde je.APELOVAO bih na njegovog unuka GICULOVIC DRAGANA posto ucestvuje na forumu da ako bilo sta ima da nam dostavi da ne bi dosli do takvih situacija.Na zadnjem sastanku MZ odrzan 28.06 posle pauze od tri meseca doneli smo odluku da svi mestani koji imaju BILO KOJU POTVRDU O KUPLJENOM PLACU NA NOVOM GROBLJU A DA NISU OGRAGILI ILI OBELEZILI DA JE NJIHOVO POTREBNO JE DA DOSTAVE MZ U ROKU OD 30 DANA BILO KAKAV PISANI DOKUMENAT KAKO BI SE TO UREDNO OBELEZILO.
Cena prodajnog metra je 25 evra, kada sam pitao presednika ko i kada je formirao cenu i na osnovu cega odgovor je bio pa to je tako nasledjeno.Za sada toliko dragi prijatelji slobodno postavljajte pitanja u vezi MZ zelim da svi saznaju sta se radi ne koristeci raniju praksu

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

01.07.2008 14:01
#6 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika
Noki, u potpunosti podrzavam tvoju odluku da informacije koje su bitne za nas i selo
podelis sa nama na ovom forumu. Svaka cast!

To sto se sastanci savetaMZ organizuju jednom u 3 meseca je uopste porazavajuce. Pa ja znam da se u jednom
duplo manjem selu barem jednom u 2 nedelje sastaje savetMZ kako bi razmotrio planove i akcije vezane za selo.
Nemarljivost, nezainteresovanost, neznanje...
Pozdrav

http://www.dusanovac.net

Gojko Offline

Gradjanin

Poruke: 164

03.07.2008 16:32
#7 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika

Jedan VELIKIII POZDRAV za tebe NOKI i sto rece Cezar svaka cast.Mene interesuje sto se puteva tice jer se nesto suskalo prosle godine da nece vise da se krpe nego kompletno novi sloj da se uradi.Istina receno i nema vise sta da se krpi.Sto se financije tice ja i ne verujem da bi to sama opstina finansirala,moglo bi da se uvede mesni samodoprinos ali pod uslovom da najmanje njih pet budu odgovorni a ne samo kao na primeru groblja njih dvoje.NOKI pozdrav i imas i moju veliku podrsku.Gojko

Gost
Poruke:

03.07.2008 19:17
#8 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika

Pa zar stvarno ti Gojko mislis da je lakse nahraniti petoricu nego dvojicu???
Salim se samo, znam na sta si mislio!-ali sve dok imamo ovakvu vlast, nije dovoljno ni desetorica da budu odgovorni! Nama trebju mladi, obrazovani, ambiciozni ljudi kao npr. Noki! Pozdrav!

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

24.08.2008 03:47
#9 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika

Daj,leba ti,nek aktivira tu stranicu najzad.Vec je vreme.

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

17.11.2008 01:14
#10 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika

Naslovna strana nazeg sajta je osvanula sa interesantnim prilogom, gde se govori o susednom selu "Kobisnici" .
Izdvojio sam jedan "pasus" iz tog priloga :
Dragisa Floric - cuvar deponije !
Ту је сваког дана од првих сунчевих зрака, некад и пре, па до десет увече. Чува депонију, односно наплаћује истовар. Ко год шта дотера треба да плати Драгиши сто динара. Од тих пара он повремено плати булдожер да депонију поравња. Мало је равња, мало пали, itd. itd.
Jedan od osnovnih problema Dusanovcana je isto , pitanje deponije. Nase selo ima deponiju , ali je zbog nepravilnog "divljeg' koriscenja , nepristupacna.
Gospodo odbornici sela Dusanovca , Sto ne sledite primer sela , Kobisnice ? Objasnite ljudima, koji faktor koci , da i i vi uvedete ovakav efikasan sistem kao u Kobisnici ? Postavite na dnevnom redu , ovakav predlog , i preduzmite neka resenja!
Otvorite diskusiju, na ovim stranicama.

Sa postovanjem D+D Fr.

vuja
Poruke:

19.02.2009 01:15
#11 RE: PITAJTE MESNU ZAJEDNICU Citat · Odgovor + Slika
Tolika velika prasina oko jedne male prostorije,manje je bilo na licu mesta nego na stranicama sajta.Pozitivne su donacije za nas ma kakve bile, niko nije protivan u mesnoj zajednici da se bilo sta uradi jer je to za nase dobro i nama ostaje.Glasine koje su se pojavile da neko od clanova iz MZ je bio protiv i da su se protivili renoviranju i davanju na koriscenje lovcima su ciste izmisljotine,laz i politicki marketing.Naime isti ti lovci, trazili su prostoriju u domu gde im prilici, nov je objekat i mimimalni bi bili troskovi sredjivanja odobrili smo im pod jednim uslovom da tu prostoriju koriste svi mestani sela medju njima i lovci i ribolovci i da ta prostorija ne bude vlasnistvo lovackog drustva "HAJDUK VELJKO" iz Negotina.Na takvu ponudu protivio se sadasnji presednik mesne zajednice na koga pojedini ucesnici na forumu stavljaju poseban akcenat,zaslugama,aktivnoscu itd... kao neprihvatljivo resenje.ZASTO? SAMI PROCENITE! Na sledecem sastanku stavljen nam je slledeci zahtev za sadasnju prostoriju koju finansirate.Prostorija samo za LOVCE I RIBOLOVCE,pa ako ste deo toga izvolite.Iskreno ja nevidim razlog cemu toliki novac za tako malu prostoriju,rad je zasnovan na dobrovoljnoj bazi i ucesca lovaca sa 15 evra ovdasnjih i inostranim koliko sam video troduplim iznosom.Sa ovim srestvima koji ste prikupili ako su tacne mozete i fasadu na domu da uradite a ne samo jednu prostoriju.Ovim problemima su obavesteni ovdasnji mestani pa nije ni cudo sto su se neki pojedinci javili sa drugim stavom.Medjutim neki su isli korak dalje vredjanjem sto ja licno osudjujem jer bez obzira na sve ipak smo mestani istog sela.Ovim sam hteo dragi prijatelji da vas obavestim o kakvim se prostojama radi, koji je cilj, sta finansirate. NOVICA
 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz