Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima3 odgovora
ona je683 pregledana!
 Novosti iz Dusanovca
dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

13.06.2009 02:22
Zapis na dako-rimskim ruinama (Manastir Dusica) Citat · Odgovor + Slika



Dušanovac, Negotin Srbija/Protopopiatul Dacia Ripensis/četvrtak, 11. jun 2009./

- Trećeg dana Duhova zavetini rumunske pravoslavne parohije iz Akvea, Dušanovca i Samarinovca pored Negotina osvećen je jedan novi zapis postavljen na dako-rimskim ruinama pored sela Dušanovca, na mestu u narodu zvanom “Mănăstirea la gura Duplieni”. Ovaj zapis je donacija Županije Timiš i donešen je iz Rumunije uz pomoć asocijacija: Đorđe Pomuc i Saveza Vlaha Srbije.

Službu osvećenja je služio Preosvećeni Otac Dr. DANIIL, Episkop Dakije Feliks iz Vršca zajedno sa protojerejem ikonomom stavroforom Bojanom Aleksandrovićem protojerejem Priobalne Dakije i lokalnim parohom, sveštenikom ikonomom stavroforom Teodorom Mikljom iz Uzdina, arhimandritom Longinom Munćanom iz Vršca, sveštenikom Emanuelom Tapalagom iz Lokvea i sveštenikom ikonomom stavroforom Petrom Maranom iz Seleuša.

Ovom istorijskom događaju su prisustvovali i Gospodin Eugen Tomak državni sekretar za Rumune van Rumunije, Gospodin Viorel Badea senator Rumunije, Gospodin Gabrijel Andrei predstavnik ambasade Rumunije iz Beograda, predstavnici rumunskih (takozvanih vlaških) asocijacija iz kraja i iz Srpskog Banata, predstavnici rumunskih Saveta iz Srbije i nekoliko stotina lokalnih vernika. Posle duhovne strane usledilo je veselje sa pesmama i igrama iz kraja.

http://www.dusanovac.net

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

13.06.2009 02:38
#2 RE: Zapis na dako-rimskim ruinama Citat · Odgovor + Slika

Pa lepo.

Pored dve prelepe crkve bicemo bogatiji za jos jedan manastir, i to - rumunski

Lepo ja kazem. Dusanovac je najliberalnije selo u okolini. Nema diskriminacije. Pur EMRK


http://www.dusanovac.net

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

06.07.2009 18:28
#3 RE: Zapis na dako-rimskim ruinama Citat · Odgovor + Slika

Mislim da tog Rumunskog manastira nece biti.Mi nismo Rumuni.Bar ja to nisam niti se tako osecam.

Hanibal

Insajder Offline

Pocasni clan

Poruke: 68

10.11.2009 19:21
#4 RE: Zapis na dako-rimskim ruinama Citat · Odgovor + Slika

Mi nismo rumuni.Rumuni su mi xexe

 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz