Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima8 odgovora
ona je875 pregledana!
 Pozitvni predlozi za unapredjenje naseg Dusanovca
Gojko Offline

Gradjanin

Poruke: 164

05.03.2008 16:38
Zabrinuti sugradjanin Citat · Odgovor + Slika
Pozdrav svim Dusanovcanima i prijateljima Dusanovac.net!
Kao prvo zahvaljujem se nasem moderatoru nasem dragom sugradjaninu na ovako super sajtu i bas zbog toga sto nam je moderator omogucio ovako super stranu.
APELUJEM na sve ljude dobre volje da se malo vise angazujemo oko naseg sela. Dajte ljudi predloge ali u obzir bi se uzele samo ozbiljne preporuke, sto vise predloga to bolje.
Ne trazi niko od nas da budemo "extrawurst" ali ono najosnovnije da uradimo. U potpunosti se slazem sa D+D. Ja znam i svestan sam toga da svako ko god ide na odmor u selo ima neke svoje obaveze, ali onaj KO HOCE I VOLI, odvojice vreme.
Moj predlog je da se stupi u kontakt sa ljudima iz Mesne zajednice i pokrenuti pitanje zasto nam je selo u takvom stanju?
Pozdrav svima
mono Offline



Poruke: 16

30.12.2008 10:11
#2 RE: Zabrinuti sugradjanin Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav svim sugradjanima!Sto se predloga tice ima tu dosta stvari sto bi se trebalo uraditi ali dajte da pocnemo od onih osnovnih sto bi se MORALO uraditi.Mislim da bi na prvom mestu trebala se resiti situacija oko smetlista iznad sela.Ljudi zasto je to toliko tesko napraviti ogradu,postaviti rampu i zaposliti jednog radnika koji ima odredjeno radno vreme.Da se tacno zna kad se moze bacati smece i gde ,a ne svako radi ko sta hoce i gde sta hoce.Taj radnik bice zaduzen i odgovoran za ispravno praznjenje prikolica ili drugih prevoznih sredstava,naplatu i koordinaciju buldozera tj.ravnjaca po potrebi.Od naplacenih para bi se finansirala radnicka plata i ostali troskovi vezani za deponiju uz podrsku MZ i osnivanje jednog fonda u koji svako domacinstvo uplacuje odredjenu sumu novca godisnje.Naplacivanje na deponiji bi se moglo ostvariti u vise etapa na pr.puna prikolica pola prikolice itd.
Ljudi zar je tako lepse da svako prazni svoje djubre gde hoce kad hoce i kako hoce?Prazne se prikolice pored samog puta za Kladovo,pesak nema sanse du da se krece,mora ici sredinom puta.Kad vetar duva odnosi otpad cak do centra sela i dalje.Ja sam licno video ljude iz okolnih sela dolaze kod nas na deponiju i prazne svoje smece.
Razmislite malo o tome koju bi sliku dobili kad bi se malo svi angazovali,naravno potrebna nam je podrzka od MZ.Pozdrav svima i srecna nova 2009.godina

De-Mon-Chien
Poruke:

21.02.2009 00:29
#3 RE: Zabrinuti sugradjanin Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav svim Dusanovcanima!Nisam se do sada prikljucivao vasim diskusijama iz sluzbenih razloga,ali koliko sam mogo da vidim i primetim svi bi zeleli da se u nasem selu nesto poboljsa i uradi naravno i ja!Mogu vam reci da je sada pravi trenutak dosao sto se tice resavanja deponije.Kao sto svi vec znate zapoceta je velika akcija skupljanje dobrovoljnog priloga za renoviranje kluba lova,ribolova i ostalih preduzimaca sela Dusanovca,i mogu vam reci da se dosta nakupilo sto znaci da ce se stari objekat(bivsa mesna kancalarija)zavrsiti i ostati donacije za dalje radove!Posto primecujem da je medju nama Gospodin Barbulovic-Vuja a kao sto svi znamo on je takodje u MZ.Ja bih njega zamolijo da se malo vise pobrine oko tog projekta posto sam procitao da je on dosta bio upucen u to kada se deponija prosli put ocistila i malo dovela u normali

VL. LIGA
Poruke:

25.02.2009 20:04
#4 RE: Zabrinuti sugradjanin Citat · Odgovor + Slika

O pisanju Vlaške istorije
Preporucio bi svima tojest našim ljudima koji hoče da napišu neku vlašku istoriju da se obrate STUDIUM
BIBLIOTEK, WIEN ,LINZ, Austrija, Dr,ION de VIDIn-PARIZ-Francuska,i da pročitaju kjigu,Sakra Tribalia
Di Valachen in Ostereich, ExtraterstruL Romanul, NIKOLAE TESLEA,I EIN VERSCHFUNDENE NACION. Ove na nemačkom jeziku možete zatražiti kod naže sugrađanke, DR.Filozofije i ona je iz Dušanovca-Geanova, živi u Wieni. jer
ako vam je poznato Dušanova-Geanova ima nekoliko učenih ljudi svetskog glasa kao što su, Dr. ATANASIJE POPOVIĆ-fURNIGA,dip Iena u Nemačkoj 1914g. Dr-inženjer KOSTANTIN ČUČU-TIMOK,radi na N.A.S.A. u Americi
a i jedan od prvih pilota Srbije je iz Dušanovca. Napominjem da se istorija piše na osnuvu istoriskih izvora, a nsjsigurniji istoriski izvori su na kamenu.
Čovek ili narod ako nezna svoju prošlost taj nema budučnot.
Dobro poznavanje istorije nas ujedinjuje, Loše poznavanje istorije nas pretvara u največe separatiste.
Slike istorijskih proslosti daju kondiciju budučnosti, a i baza je krojenja buducnosti.

aurel369 Offline



Poruke: 24

06.03.2009 01:15
#5 RE: Zabrinuti sugradjanin Citat · Odgovor + Slika

ne zaboravimo nije vuja predsednik mesne zajednice a svaka ideja koja dolazi od oppzicije u MZ. se trenutno ne prihvata ,zbog cega? pitajte vecinu,sto njega napadate.

aurel369 Offline



Poruke: 24

06.03.2009 01:20
#6 salutare Citat · Odgovor + Slika

ne brini prijatelju ovde istoriju pisu polupismeni,zato posle nema buducnosti.

aurel369 Offline



Poruke: 24

06.03.2009 01:23
#7 salutare Citat · Odgovor + Slika

sto nebi dosao ti da se pobrines

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

06.03.2009 01:41
#8 RE: salutare Citat · Odgovor + Slika

Tako je Aurel,

Vuja nije u vecini. Cinjenica da je dobio rekordan broj glasova, al je u Savetu ostao bez vecine.

Tako da bilo koji predlog da se uputi vecini, isti bude preglasan ili cak i odbacen.

To je pravo vecine. Naravno. Opozicija je tu da kritikuje vecinu i da kontrolise njihov rad, kao i da nelegalne

radnje vecine podele sa javnoscu.

http://www.dusanovac.net

Gost
Poruke:

18.03.2009 10:25
#9 RE: salutare Citat · Odgovor + Slika

da se vratim na temu - svakom je jasno zasto nam je selo u takvom stanju u kakvom je.
1. sopstveni interes
2. interes partije
.
.
.
.
.
.
379. intersei sela

 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz