Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima15 odgovora
ona je1.026 pregledana!
 Pozitvni predlozi za unapredjenje naseg Dusanovca
Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

21.03.2008 23:09
Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Skuteri po Dusanovcu. Zadovoljavanje decjih zelja ili lecenje kompleksa roditelja?

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

22.03.2008 10:45
#2 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika
Svako leto kada smo kod kuce imamo isti problem. Deca koja posteno ne stizu do pedala voze skutere nekontrolisano kroz selo.Izlazim sa strahom iz dvorista.Ne zelim,ne daj Boze,da povredim ili jos gore necije dete ubijem.Znam da bismo svi da svojoj deci udovoljimo,ali... Niko jos nije o tome razmisljao sta se pre par godina desilo u Radujevcu.Dete je poginulo sa svojim poklonom.13 godina.Niko o tome nije ni jednu misao potrosio.Ljudi, ne dokazujete vi skuterima da ste stigli odredjen finansijski nivo.Niti time mozete da kupite ljubav vase dece. Verujte mi.Jer, u vecini slucajeva je to samo lecenje odredjenih kompleksa,a znamo svi veoma dobro da toga u nasem selu ima dosta.U fazonu "Oni su kupili svojoj deci,mozemo i mi" i pogotovu ako moze nek bude i malo jace. A dacemo mu i auto cisto da bude u fazonu.Mislim,ja sam takodje otac,imam dvoje dece.I svoju decu ne "volim" toliko da bih rizikovao njihov zivot za moje dokazivanje.Nadam se da niste mnogo pogodjeni istinom,a i ako jeste,briga me. Toliko od mene,nadam se da ce biti odgovora.
Sa duznim postovanjem,
Hanibal
dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

22.03.2008 21:32
#3 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika
Dobrodosao Hanibal!
Prava tema u pravo vreme. Bas kada se deca nalaze na FERIEN u Dusanovcu.
Sad ih je jos vise. Bas mi je danas jedan izleteo nasred puta.. Decko nema vise od deset godina.
--------------
Prikljucicu se temi cim se nadje malo vise vremena.
Poozzz


http://www.dusanovac.net

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

24.03.2008 00:30
#4 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav sagovorniku i dobrodosao .
Imate puno rezona sto ste se dotakli ove teme, i mislim da niko ne bi trebao da zaobidje temu bez kratkog osvrta na istu. Radi se o jednom kompleksnom problemu, cije resenje zahteva puno razmisljanje. Ovaj prob. je generalizovan u svim selima iz kojih masa gradjana radi u Dijaspori.
Dali je ovaj problem naisao, iz nekog dokazivanja finansiske moci , ili sulude konkurencije , ili potkupljivanje pred decom, od strane roditelja , to treba videti . Mislim da ima od svacega po malo, mada bih ja treci faktor izostavio, iz razloga sto ta deca , zive sa roditeljima u doticnim zemljama, i kao takvi njima nije uskracena roditeljska ljubav.
Uzrast 13 - 14 godina . Pitamo se, da li ta deca mogu voziti skutere ? Odgovor je - da , jer ta deca poseduju psihofizicku sposobnost . Danasnja deca su mnogo naprednija u svakom pogledu u odnosu na njihove vrsnjake pre 20 ili 30 godina . To knjige kazu , statistike, analize, itd. itd . Ali i tu treba izvrsiti neku selekciju . Roditelji su ti, koji trebaju savesno da odlucuju, dozvoliti ili ne dozvoliti , oni najbolje poznaju sposobnost svoje dece.
Ukoliko neko od roditelja dozvoli da neko od 10 godina vozi skuter, mozda cak i jace cilinndre, onda su to nesavesni roditelji, koji sami guraju svoju decu u tragedije . Neka svako bude svestan, da se takve tragedije ne desavaju samo drugima. Treba se pozitivno osvrnuti na druge primere - prihvatiti sve sto je lepo a odbaciti suprotno. I posle jedne velike tragedije - u Radujevcu je isto kao i pre. Gde je savesnost nasih gradjana ?
Resenja ovih problema su subjektivna . Pojedinac snosi odgovornost . Organi saobracajne sluzbe ne mogu nikada iskoreniti prekrsaje nesavesnih. Trajna resenja su : Moralna svest pojedinca u vaspitavanju dece . Savet: Citajte forume , gledajte Tv emisije, izvucite pozitivne zakljucke.
Jedno pitanje za " pojedine " Dusanovcane, ili druge, tj. ostale . Da li ste nekada dozvolili , da u zemnji gde radite, da vase desetogodisnje dete vozi, recimo , skuter bez kacige, ili vasa kola ? Odgovorite sami sebi na to mitanje , i svrstajte se, gde Vam je mesto u zajednici.
Ovo su bila moja licna gledista , stavovi, u vezi teme, gospodina " Han ... . D+D Fr.

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

24.03.2008 01:59
#5 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav D+D. Pozdravljam i ja Vas.Zao mi je sto ne mogu da se cesce javljam,ali zbog prirode moga posla je to za sada nemoguce.Razumem ja vase stavove,i u pravu ste da ta deca zive sa roditeljima u inostranstvu.Medjutim zbog prevelikog stresa,koji je prouzrokovan danasnjom situacijom previse malo vremena mogu da posvete deci. Zato koriste svaki odmor da toj deci dozvole sto je vise moguce.Upravo je to pogresno. Oni su se osilili.A ako se pojedinim roditeljima skrene paznja na to,oni se ljute. Cisti primer: Dolazim sa porodicom,prolazim kroz centar sela,oni stoje na sred ulice i ne micu se. Stigao sam do njih,ali ne reaguju.Kada sam izasao iz auta da im kazem da se sklone pitali su me da li ja imam problema.Mene koji bi mozda mogao da ih doruckuje. Kada sam to preneo njihovim roditeljima rekli su mi:"deca,sta ces".Gospodine ja sam vaspitan tako da postujem starije.Makar oni bili i pijanice,ludaci ili sta ja vec znam.Znaci da su ih roditelji pustili da rade sta im je volja.Nije to bas u redu,verujte mi.Ta kolicina drskosti i prividne hrabrosti posoljena osecajem moci,koji su im roditelji ulili ne valja.Misle da mogu sve.Verujte mi,nije toga bilo ranije. Uostalom priznacete da sam u pravu.Ne pricam to napamet. Gospodine D+D puno pozdrava od mene.Nadam se da cemo se jos dugo sretati u ovom forumu. Sa postovanjem,Hanibal.
p.s.:Pozdravite porodicu,i setite se Radovica i vaseg rodjendana u Kotoru.

dejo Offline

Pocasni clan

Poruke: 59

24.03.2008 19:49
#6 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav svima koji ucestvuju na ovoj diskusiji!!!
Kao prvo svaka cast za temu a evo sta ja mislim o tome,licno sam se i ja uverio u neke dogadjaje sto se dece u nasem selu tice ali mislim da to nije celokupni problem svih roditelja vec da se tu radi o pojedincima kojima su roditelji ocigledno previse slobode a premalo osnovnog vaspitanja dali i sto je u svemu tome najgore ti roditelji se sa svojom decom PONOSE.Naravno da je to potpuno apsurdno da se detetu od deset godina kupi skuter ali i to donekle moze da se razume jer ja licno mislim da to nema veze sa kompleksima vec da uopsta situacija u selu doprinosi tome da roditelji kupuju deci skutere u tim godinama,jel ljudi misle boze sva deca imaju skutere kako da nase dete jedino nema i iz tog razloga najvise ljudi i kupuju a ne zbog nekih kompleksa jer danas mislim da svaki prosecan radnik moze da kupi svom detetu neki skuter.A budimo i iskreni da vase dete nema skuter i ode jednom u centar gde se sva deca dice svojim motoricima da li cete podneti neke price ili kako ce vase dete da se oseca kad kao jedini tamo medju svima nema skuter a nedaj boze jos da mu se neko od dece izruga sto nema cime da se vozi a vi ste u mogucnosti da mu tu zelju ispunite,ISKRENI BUDITE,oticicete prvom prilikom i kupicete mu skuter!!!!Znaci to nema vise nikakve veze sa kompleksima vec to cini vreme i nacin u kome zivimo,ako to nije bilo moguce u nase vreme mada i ja kao i vise vas smo sa cetrnaest godina imali apen-ce i automatike samo sto u nase vreme nije bilo toliko mogucnosti i roditelji su bili dosta stroziji i vise su nam branili,ali kao sto rekoh vreme cini svoje!!!
Znaci ostaje na nas roditelje da svoju decu sto vise drzimo pod kontrolom i da ih sto bolje posavetujemo sta i kako se treba ponasati,postovati starije itd!!!
POZDRAV SVIMA.......

PS: gosp.HANIBALE u sustini si u pravu ali mislim da se to nikad nece promeniti u selu a mozemo samo da se nadamo da se ne desi nikakva nesreca(NEDAJ BOZE NIKOME),!!!
Jedno pitanje tebi zasto ti ne koristis tvoje ime vec HANIBAL,posto smo iz istog sela ja bih drage volje voleo da znam ko si,ali opet ako neces tvoja stvar!!!pozdrav

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

24.03.2008 22:50
#7 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika
Zdravo Dejo.Ne koristis ni ti tvoje pravo ime.Medjutim ako ti WTF i ITF nesto znaci onda znam ko si. Dejana ima mnogo.Koristim ime Hanibal zato sto je to bilo ime jednog jakog vojskovodje koji je slonovima presao Alpe.Ali o o tome drugi put.Mada imam osecaj da bi bilo bolje da promenim nic u Don Kihot,posto je sve ovo borba protiv vetrenjaca.Imali smo mi apence,samo smo znali i da ih vozimo.Skitali smo i po drugim selima. Ali... bilo je to drugacije vreme.U pravu si.Ipak trebalo bi malo da se proradi na tom vaspitanju. Ako ne gresim,ti si bese imao cak Jawu.Ako gresim ispravi me. Pozdrav,Hanibal
dejo Offline

Pocasni clan

Poruke: 59

25.03.2008 00:28
#8 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Ne gresis druze nimalo,u pravu si u svakom pogledu!!!
Samo mene taj tvoj nik podseca samo na nesto monstruozno nesto neljudsko sto na grozan nacin lisava zivota ljudska bica!!!he,he,he, bas tako na film HANIBAL LEKTOR ako si gledao!!!
A za ovu nasu decu sta da ti jos kazem,kad ti se sledeci put desi nesto slicno u selu pa ti se opet tako neki balavac bez ikakvog postovanja postupi i obrati,druze ti ga slobodno malo prevaspitaj kad mu to tata i mama nisu na vreme uradili,pa nek onda dodju roditelji i nek pitaju zasto pa ako ni oni ne shvate ti onda i njima lepo objasni(razumes),i ne brini bice valjda bolje,pokazace se na leto!!!POZDRAVLJAM............

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

26.03.2008 01:23
#9 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav mojim sqgovornicima.
Vi ste u pravu , i imate rezona, sto se tice Vasih tekstova, u vezi sa temom pod naslovom . Ipak bi ja preuzeo malu ulogu advokata, tih mladih ljudi, i pokusao da sa vama malo dublje analiziramo nezeljenu pojavu. Mislim da svako detinjstvo zivi i nestaje sa svojim vremenom ,mozda ce za deset godina njihovim vrsnjacima, taj imidj biti zastareo, u njihovom vremenu, oni ce imati nesto drugo.
Gospodine Han.... , ne pricate Vi nista napamet, i ima svega onoga sto ste rekli, ali takvih je bilo od kad je sveta i bice ih uvek, u njihovom nekom vremenu. Dete od 13 godina prihvata skuter kao poklon, njegova uzrast mu ne dozvoljava da "procita" kakva je namera roditelja ,pozitivna ili negativna, da li roditelj zeli da se dokazuje ili da mu uliva neku prividnu moc , ili bilo sta drugo negativno. Neka procitaju ove redove, shvatice , takvi i slicne, zaj...la je priroda, jer deca od 13 godine, sem pubertetske drskosti i gordosti, nemaju nikakvu mrznju u sebi.
Iz navedenih razloga ja mislim da svaki ko ima finansiske uslove, bez zakidanja na necemu drugome, bez pozajmljivanja, sa dobrom ocenom sposobnosti svog deteta, mogu ispuniti tu zelju njihovoj deci. Naravno, usloviti,oduzimanjem vozila, ukoliko se ne pridrzavaju sigurnosti i propisa.

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

26.03.2008 22:47
#10 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Uz svo duzno postovanje, malo ste me pogresno shvatili gosp.D+D. I zamoli bih Vas da mi ne persirate.Ja sam po godinama dosta mladji od Vas i to mi je pomalo neprijatno.Ako se ne ljutite ja cu se Vama i nadalje obracati sa duznim postovanjem.Ne mislim ja da u njima ima zlobe.Ne,to oholo i pomalo mangupsko ponasanje je proizaslo od pevelike slobode.Ja sam sam bio pubertetlija i to donekle i mogu da razumem.Pokusavam samo da da ukazem na neke probleme za koji su roditelji te dece krivi.Mozda bi sankcionisanje i pomoglo.To ostaje na roditeljima da odluce.Ali vidite i sami,od kada sam ovu temu i pokrenuo diskusujemo samo nas cetvorica. A procitana je mnogo puta.Da li je mozda nekome neprijatno da se ukljuci u diskusiju ili smatra da to i nije toliko vazno, ne znam. Mozda se osecaju i pogodjeni.Sa druge strane znam da je ovo borba protiv vetrenjaca, a ja ne bih zeleo da budem Don Kihot. Za sada toliko.Gosp.D+D pozdravite porodicu i budite i Vi pozdravljeni.
Sa postovanjem,
Hanibal

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

30.03.2008 22:34
#11 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Mladi gospodine : Iz vaseg priloga vidim da ste malo razocarani, izgubili ste optimizam, sto ima malo diskutanata,itd. itd. Mislim da realno nemate potrebu . Vasa tema je vise nego odlicna . Ona je pogodila svoj cilj- i kao sto sam rekao u naslovu "Familijarizacija foruma" diskusija iza anonimnog imena je "vise nego snajper", sama meta, tj. cilj, odnosno, nesavestan roditelj , pronadje nisan, ( opomenu ) , o sudbini njegovog deteta .Bilo je cetiri diskutanata - o ovoj temi. Ja vas uveravam da je dovoljno bilo samo Vas prilog kad ste otvorili ovu temu .Imate Vi pravo : Oni se osecaju pogodjeni - i kao takvi oni nece se oglasiti . Naravno nase diskusije nisu "carobni stap" pa "okus - bokus"- problem resen. Kad bi sada postojala neka realna procena, analiza , koliko smo uspeli, sa ovom nasom diskusijom , sigurno bi bili zadovoljni . Plodovi nisu trenutni, ali sa vremenom sigurni.
Ja samo prenosim sta kazu odlicni sociolozi - ljudi koji se bave analizom takve problematike.Vasa borba je mozda, " Borba protiv vetrenjace "- i vec ste mozda prvim prilogom postali "Don Kihot" , ali niste sami - sigurno .

Roditelji koji su procitali nasu diskusiju o ovoj temi - svako ce da nadje gde mu je mesto, povodom ove teme . Hteli ili ne hteli oni - razmisljace sigurno da se slucaj iz Radujevca ne desi vise nikada - i nikome . Ova tema i nasi prilozi ostace uvek na forumu kao strasna opomena o sudbini nase dece . Svakome je u interesu, da shvati ozbiljno problem, i njegovo pozitivno - urgentno - resavanje .

Sto se tice oslovljavanje Vase persone, na forumu ce te uvek biti "Vi" - potpuno nepoznati - kao istomisljenici ili opozicionari . Na privatnom I-mailu, to je druga stvar. Vi ste u zadnjem prilogu , naveli neke detalje sa Crnogorskog primorja, po kome vidim da me poznajete. Ja sm nesto vise o tome, da ne bi opteretio ovu rubriku, poslao poruku na Vasem " Private I-mail" ali video sam da je ta poruka ubrzo nestala iz Vase knjige gradjana - bez odgovora .Hteo bi da mi odgovorite : Da li ste Vi uslovili to ili neko drugi ?
Sto se tice mog ostanka na ovom forumu - u nasim diskusijama, tu sam kategorican: Ukoliko dodje do vidnih degradacija tehnickih normi , okvira stranica, rubrika , ukoliko se ne upotrebljavaju, za ono sto su namenjene, napustam forum za uvek . Imam priloge i na drugim forumima pod drugim imenom .
Imam viziju o Vama , ali nisam siguran, ni ja ni supruga . Odgovorite mi na jedno pitanje .Da li volite istoriju ? Pozdrav ! D+D Fr.

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

31.03.2008 00:47
#12 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika


Pozdrav ucesnicima ove teme.

U nasem selu se vec nekoliko godina unazad diskutuje o ovoj temi, al resenja nigde na vidiku.

S jedne strane su roditelji krivi, a s druge, naravno, nas propali sistem koji jedva da funkcionise.
Pa zasto ta ista deca ne voze te skutere u zemljama EU? Siguran sam da bi svaki roditelj mogao svom detetu neki skuter cisto iz ljubavi da priusti.
Al NE!!
Tamo, u EU naravno, vlada zakon, red i zna se sta sledi ako ih uhvate bez dozvole ili bez kacige.
Da u Srbiji funkcionise sistem kako valja, pa da udare zestoke kazne, tj. sankcije, naravno po dzepu tih istih roditelja koji su
kupili taj skuter, siguran sam da bi ovaj postojeci problem vec odavno bio resen. NEGO..
Srbija je rasulo od zemlje, sistem ne funkcionise decenijama, korupcija na sve strane i zato nam se desava sve ovo sto nam se desava.
pozzz


http://www.dusanovac.net

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

31.03.2008 16:09
#13 Andjeli cuvari - sudbine Citat · Odgovor + Slika

Imate rezona : "Srbija je ra...." , i sa sve ono sto ste naveli u Vasem prilogu - ali i mi u dijaspori - i mi smo isto Srbija.
Mozemo mi okriviti i drzavu, za nas konkretni problem - udaljavajuci se od pravog krivca. Da li imamo realnu bazu
za to ? Milim da ne . Pitanje : Da li je smrtna kazna u zemljama aplikacije, smanjila ubistva i silova&nja ? Svi mi znamo - ne . Nasi ljudi , konkretno , dijaspora - ima finansija - placaju kazne i nastavljaju . Ne treba prihvatiti : Da nam , sluzba bezbdnosti saobracaja - drzava - postane " ANDJEO CUVAR " sudbine nase dece.
Nas prblem je apsolutno lokalnog karaktera - karakteristican za sva sela, gde masa njihovih gradjana zivi i radi u inostranstvo. Krivca ne treba traziti daleko - krivac se nalazi iza naslova " Komplesasi" , nas sagovornik pod imenom " Han.... ", je dao licni opis krivca u navedenom naslovu . Bez ikakve predrasude mozemo reci da je to "Dijaspora " - a to smo MI. Nasi ljudi iz " Matice " i drzava kao organ vlasti, nema nikakvog udela u tome - nisu oni uslovili ovu pojavu.
Zasto se nasi ljudi u Domovini ne ponasaju isto kao u zemljama gde rade ?
Pitanje je za diskusiju . Nasi ljui su se tokom godina integrirali u okruzenju , sredini, gde je vladala mnogo veca disciplina i racionalno koriscenje dobara koji poseduju. Navedene osobine su uslovljene vaspitanjem - pocev od prezdskolske dece, do kraja skolovanja. Izvinite - ali isti ti nasdi ljudi ne "bacaju novac" u dijaspori kao u Dusanovcu .Demokratija se radja iz discipline . Mnogi nasi ljudi - svaka cast pjedincima - su prihvatili Demokratiju, samo kao "rec" - a ne sa onim ispred - pa je kao takvu, primenjuju u Domovini.
Mi : Dijaspora ! Mi smo krivci nasih desavanja . Ovaj problem je " Nas " , nastao sada, u vremenu kada mi zivimo, kada je druga i treca generacija Dijaspore, glavna pokretacka snaga naseg drustva. Mi imamo moralnu duznost i obavezu da promenimo nase ponasanje, i resimo pozitivno, sve ono sto je nastalo u nasem vremenu. Uvek je lakse okriviti nekoga - iz proslih vremena - i uvek cekati da nam neko " Drugi" resava probleme , sa izgovrom :
" I onako ne mozemo nista promeniti".
Konkretno problem " Skuteri u Dusanovcu i sire ..." je sa pravnog aspekta, privatnog karaktera, i ne vidim nikakvu ulogu drzave ili mesne zajednice , ili drustva kao clinu , u resavanju novonastale situacije . Resenja su laka jer je pojediac kriv. Roditelji su ti koji odlucuju - za njihovu maloletnu decu - i oni su " Andjeli " cuvari sudbine njihove dece. Ukoloko su svi kriterijumi zadovoljavajuci - druistvo ne treba da osudi, nekoga, koji ima mogucnosti i cija deca ima uzrast i psiho-fizicku sposobnost - je bi se to pretvorilo u sprecavanju napredka nase omladine.
Na osnovu naucnih istrazivanja sociologa, dokazano je : Diskusija na forumu, moze izmeniti sve , kao i samo ponasanje pojedinca u jednom naprednom drustvu. Rezultati nisu trenuti , ali sa vremenom - sigurni . Vase diskusije su strasne opomene nesavesnim . Budite aktivni vasim diskusijama - nemojte da Vase korisnicko ime clana, ostane samo kao "mrtav broj " na papiru. Ukoliko zelite da dobijete na nekoj igri na srecu recimo "loto" pocnite vec jednom da uplatite - onda se nadajte ! D+D

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

31.03.2008 20:30
#14 RE: Andjeli cuvari - sudbine Citat · Odgovor + Slika
Cist primer:
Vozaci automobila su retko kad pre 2000 vezivali sigurosni pojas.
U to vreme se sa 5 maraka i poznanstvom sve resavalo. Realno, to svi znamo.

U vreme tranzicije i reforma, doslo je i do tih kojekakvih promena.
Nevezivanje pojasa se danas kaznjava sa oko 1000 dinara, ako ne i vise!
Ranije su moji drugari izbegavali vezivanje pojasa.
Sada, cim se smeste na mesto suvozaca, znajuci koliko ih nevezivanje kosta, odmah potegnu ruku za pojasom.
Ranije smo putem Dusanovac-Negotin picili 120-140km/h. A danas? Danas retko ko predje 80km/h.
Zasto? -Zato sto se kazna za prekoracenje brzine na toj relaciji naplacuje na licu mesta i to od 2000din. pa sve do..
Znaci, cim sistem stegne obruc oko nekih osnovnih pravila, nastaje i postovanje istih!
Zamislite kaznu za voznju skutera bez dozvole od 25.ooo dinara a da pritom ne bude nikakvog spoljasnjeg uticaja na
izricanje kazne... mislim da bi se roditelj jako, jako zapitao da li bi svom detetu od 10-tak godina kupio skuter.

Naravno da smrtna kazna ne smanjuje broj ubistava, ali tera te iste pojedince na razmisljanje pre nego sto
nekog pokusaju da ubiju. Naravno-samo ukoliko je
ta osoba svesna moralnih principa, jer u suprotnom ne pomaze nista, pa cak ni smrtna kazna.
U Srbiji postoji razmisljanje 'ma odrobijacu ga nekoliko godina, al cu za sva vremena da ga se otarasim'!
Dalje necu nista vise pisati jer se sve vise udaljavam od zapocete teme.

Nadam se da me u potpunosti razumete i da shvatate sta zelim da kazem.!


http://www.dusanovac.net

Publius Cornelius Scipio
Poruke:

22.04.2008 08:22
#15 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

HaNNibale druze stari, vojskovodo uzarenih slonova, jel se secas sta je 202 pre Isusa kod Zama bilo!?? Badava se ti krijes iza tog imena kao sto zmija krije noge - poznajem ti rukopis!

P.S. za ovu temu, svaka ti cast! I u potpunosti te podrzavam - ali kao sto i sam znas, to nema veze sa "zadovoljavanje decjih zelja" to je cisto "lecenje kompleksa roditelja". Uz to moram jos nesto dodati: Manje ili vise, igrom slucaja, bolje receno zbog branze u kojoj sam bijo, imao samo prilike da se uverim u neke zapanjujuce stvari!
CITAT: "Nema veze, uzecu kredit, ucicu u minus ali moj sin mora da ima bolje motor nego njegov sin" - iskreno recen ja tu ne vidim ni tuncise zadovoljavanja decih zelja!
JEL TAKO SINE DRAGANE - TAKO JE TATA!

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

23.04.2008 16:31
#16 RE: Komplesasi Citat · Odgovor + Slika

Publius Cornelius Scipio Africanus,ne bih se toliko ponosio svojim Rimskim poreklom.Nisu li upravo vasi potomci razapeli Isusa Hrista.

p.s.:Dajuci meni podrsku u ovoj temi,razapece i tebe pored mene.I budes li stucao,ne brini,to te samo psuju.

p.p.s.:Pisali smo dosta o tome,ali ce se veoma malo sta promeniti.Nadajmo se da ce se prica srecno zavrsiti.

Pozdrav (ne)prijatelju,
Hanibal.

 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz