Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima9 odgovora
ona je1.053 pregledana!
 Novosti iz Dusanovca
D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

27.10.2009 00:20
Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Komentar koji je dat u naslovu ove teme je odgovor jednog naseg Dusanovcana , roditelja 15. godisnjeg sina koji je bio za volanom skupocenog vozila , i koga je saobracajna policija zaustavila ovog leta u Samarinovcu.

Pitanje za sve Dusanovcane i ostale .

Koliko smo spremni i pripremljeni da udjemo u Evropu sa ovakvim ili slicnim " bahatim " komentarima , koji u potpunosti realno pokrivaju nase ponasanje ?

Vrata Evrope su nam siroko otvorena - postoje vise indikacija i nagovestaja :

Pored ukidanja - vize , za gradjane Srbije postoje i drugi jaki indikatori , koji nagovestavaju da popustaju tenzije medjunarodne zajednice prema Srbiji.

Ako ste primetili ?

Sa blagoslovom Brisela , Tadic otvara Srpsku skolu pod imenom Srbija usred Sarajeva.
Nije bilo mnogo komentara od strane medjunarodne zajednice.

Tragicna smrt Francuskog navijaca u Beogradu koja je za svaku osudu pocinioca , nije izazvala
" Diplomatski incedenat " izmedju dve drzave kao sto su mnogi ocekivali .

Vojna bolnica u Beogradu ce najverovatnije da postane najveca i najopremljenija bolnica u Istocnoj evropi , za lecenje Nato vojnika .

Pre neki dan najavljeno je da ce skoro svi gradovi dobiti " komunalnu policiju " koja ce pokrivati i sela , a cija bi uloga bila da se bave problematikom sanitarije i zastite zivotne sredine gradjana - po uzoru Zapadne evrope, a nalozeno kao uslov za sporazum o pristupanju Evropskoj zajednici.


To su bili samo nagovestaji da su za Srbiju "vrata otvorena "

Da li smo mi spremni da predjemo preko tog praga ? - to je " nepoznata u jednacini " .

D+D

Gost
Poruke:

27.10.2009 01:48
#2 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Gospodine "D+D" nije valjda da stvarno mislite da je doticni "X" koje je to izjavio, vredan komentara. Pa je jedan vaspitani desetogodisnjak bi uvideo da se radio o jednom neobrazovanom primitivcu, koji je ta kola kupio na kredid, i mislim da on nije vredan nasih reci.

Takvi pojedinci i ne zele da se ukidaj vize - naravno zbog zavisnosti, jer na taj nacin bi se pruzala mogucnost slobodng kretanja svih nasih sugradana - koji bi mozda kojim slucajem, sebi mogli da priuste i bolji i skuplji auto od njega, a mozda bi mogli da odkupe i celu policijsku stanicu!

Kao sto sam reko - takvi primitivci nisu vredni ni "struje" koja se trosi prilikom pisanja na racunaru!

Skidanje vize, ulazak u EU - zastdo da ne!!!! Sta su Rumuni i Bugari bolji od nas. Zasto bi nasu sugradani bili izolovani.

Iskreno se nadam da ce nova godina za nas "SRBE" biti posena!

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

29.10.2009 18:22
#3 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav sagovorniku !

U svakom slucaju imate rezona da osoba u pitanju nije vredna komentara , ali ono sto je vredno je nastavak price.

Obe stranke u prici su pronasle zajednickog interesa , a to predstavlja samo jedna kap kise u moru svakodnevnih zbivanja , da li se radi o takozvanim primitivcima ili
intelektualcima.

Hteli mi ili ne - treba nam dosta vremena da se prevaspitavamo i oslobodimo predrasuda
da se vrednost i postenje , prava ponasanja pojedinca - ne moze kupiti novcem.

U kojim se zemljama Zapadne Evrope prekrsaji u saobracaju naplacuju direktno novcem ili se soferi autobusa pozivaju iza autobusa , van pogleda radoznalih putnika da se na "prijateljski
nacin"
regulise mozda ,lazni prekrsaj ?

Upravo su ti " primitivci " kako ih Vi nazivate , na jedan ili drugi nacin , u toku svog pecalbarstva mozda morali iz razlicitih razloga ili mozda iz prekih potreba spasiti nekoga iz porodice radi bolesti - olako zavlacili ruke u djepove i devizama kupili necije usluge.
Apsolutno se slaze sa Vama o Vasoj analizi takvih primitivaca , ali cinjenica je da je to postala navika i jednih i drugih za koju recepta za suzbijanje slabo deluje ili ne postoji.

Ta navika uvek stvara kod istih ljubomoru - za koju nazalost neki smatraju da je to vrlina a ne ljudska mana.

Strogi Evropski kodeksi mislim da ce primorati mnoge da promene svoja ponasanja . Najverovatnije da cemo mi u bliskoj buducnosti da postanemo , zemlja clanica Evropske unije - hteli mi ili ne.

Mislim da je Evropska zajednica shvatila , sto pokazuju sve indicije , da bez Srbije kao clanice Evropske unije nema neke ekonomske ili vojne stabilnosti na Balkanu.

D+D

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

06.12.2009 17:34
#4 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Povezano sa temom tj naslovom - Maloletan pa sta onda ?

Nova Evropska pravila u saobracaju

Na radost mnogih ucesnika u saobracaju - a da bi se direktno sprecile malverzacije sa novcem: Od 11 decembra stupa na snagu novi Evropski zakon po kome saobracajni organi nemaju vise pravo da naplacuju novcane kazne na - licu mesta .

Ovakav stav je veoma pozitivan za sve gradjane Srbije , takodje i za sve strane drzavljane koji
posecuju nasu zemlju.

Takodje:

Prilikom zaustavljanja vozila , sofer i ostala lica prisutna u vozilu nemaju vise prava
da izadju , tj. napuste kola i da se impozantno predstavljaju pred saobracajnom policijom
- sto je jos jedna stavka u cilju sprecavanja malverzacije i korupcije.

Sve nam ovo govori da smo i mi naizad blizu evropske integracije

Odabrao sam dve tacke koje su povezane sa Naslovom tj. temom , postoje niz drugih.

Procitajte Sluzbeni glasnik !



D+D

...
Poruke:

06.12.2009 23:08
#5 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

...

Dateianlage:
1431-09Lat.pdf
D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

10.12.2009 22:39
#6 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Danas je stupio na snagu novi Zakon o saobraćaju, koji od sutra počinje da se primenjuje i koji je usaglašen sa zakonima Evropske unije



Saobraćajna policija u Srbiji spremno dočekuje sutrašnji dan kada počinje primena Zakona o bezbednosti saobraćaja.

Ako je za verovati ? :

Policija, neće praštati prekršaje učesnicima u saobraćaju, tako da se vozači ne mogu nadati grejs periodu u kome će moći da nastave da krše propise i prođu nekažnjeno .

Pored visokih kazni koje se kreću od 5.000 do skoro milion dinara, vozači će za teže prekršaje odmah gubiti dozvolu na mesec do dva. Zaprećene kazne zatvora od 15 do 45 dana.

Od danas - ako ste do sada pravili prekršaje ? - trenutak je da razmislite o promeni navika jer bi ubuduće svaka greška mogla da vas košta mnogo vise.

Godišnje Srbija izgubi 2,3 odsto bruto godišnjeg proizvoda samo od posledica saobraćajnih udesa, a to je oko milijardu eura.
Sa tim novcem moglo bi da se izgradi nekoliko koridora autoputeva uloži u školovanje i još mnogo toga.

Pr. nekoliko zakona i kazni



Korišćenje mobilnog telefona u vožnji nesavesne vozače će koštati 5.000 dinara, a ista kazna predviđena je i za one koji ne vezuju sigurnosni pojas.



Držanje deteta mlađeg od 12 godina na prednjem sedištu kažnjavaće se sa 15 do 30 hiljada dinara ili zatvorom do 30 dana, kao i oduzimanjem dozvole od najmanje tri meseca. Za vozače koji u ovakvim situacijama izazovu nezgodu, kazna iznosi 30 do 50 hiljada dinara, zatvor do 60 dana, a najmanje pet meseci biće im zabranjeno da sednu za volan.

Evropa na sva usta...

Sve to zvuci lepo...evropski zakoni...evropski standardi... sve evropsko, a , a a ... A PLATE???
Sve je ovo ekstra sto se zahteva od gradjana , ali ipak to nisu realne mogucnosti za budzet vecine gradjana SRBIJE .


Najlakse je uvoditi evropske zakone i puniti, budzet i zatvore , ali treba narodu omoguciti da radi i zaradi da sredi svoje krseve od auta! (svako bi voleo da ima dobar i ispravan auto - bolji standard zivota).

Do danas je bilo :

Vlasti su se smenjivale jedne za drugim a nasa prica pod naslovom:Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ,ostala uvek aktuelna decenijama .

I pored najveceg optimizma veoma je tesko danas gradjanma Srbije poveovati naglom preokretu.

Ali nadanje za " Bolje sutra " ne kosta nista .

.

D+D

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

14.12.2009 16:27
#7 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Prema novom zakonu neka Evropska pravila neće zaobići ni naše poljoprivrednike.

Traktoristi će od 10. decembra morati da poštuju novu saobraćajnu signalizaciju.
Ako žele da učestvuju u saobraćaju, pored postojeće signalizacije, treba da imaju i specijalna rotaciona svetla - girofar.

Postavljanje rotacionog svetla na krov traktora nateraće mnoge poljoprivrednike da vrate ili kupe taktorske kabine što i nije loše, ako se uzme u obzir da je većini poginulih u nesrećama sa traktorom uzrok ne, posedovanje kabine prilikom preturanja ili ispadanja.
Ociti primer je u nasem selu gde su dvojca nasih mestana poginula iz navedenih razloga.
Na potpunoj je savesti nasih gradjana da nigde ne podju u saobracaj sa neispravnim traktorom.



Udes traktora bez kabine - lokacija nepoznata


Na slici : Saobracajni udes u centru Bora

Propisane mere , treba da smanji broj saobracajnih nesreca , narocito u jesen i prolece , kada ovih vozila ima najvise na putu .
Mislim da je 80% voznog parka poljoprivrednih masina u Dusanovcu neispravno za saobracaj.

Propisana kazna za rotaciono svetlo je 5000 dinara i uslovljena obavezna kupovina.

Trgovci zadovoljno trljaju ruke jer u Srbiji ima 120.000 registrovanih tarktora što znači isto toliko potencijalnih kupaca.



I ovakva vozila su podvrgnuta novim pravilima

D+D

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

20.12.2009 12:41
#8 Sibirske temperature u Dusanovcu Citat · Odgovor + Slika

Vejavica i polarne niske temperature u Dusanovcu i sire u celoj Srbiji su dovele do opste panike medju stanovnicima .





Svakidasnji prizori ove zime

Na pesterskoj visoravni se ziva spustila ispod - 36 ° , sto prestavljaju prave temperature na severnom polu.

Nesumnjivo da su ovakve temperature odnele vise zivota u Srbiji i vise desetina u celoj Evropi.

Po misljenju mnogih naucnika , uzrok ovakvih temperatura su Ozonski zemljin omotac , koji je bio kljucno pitanje na konferenciji po istom pitanju u Kopenhangenu.

Najveci zagadjivaci kao sto je Amerika , nisu odresili kesu ,po tom pitanju , za koje je bila primarno , industrija i monopol , a ne buducnost planete .

Ako se uzme u obzir da presednik jedne zemlje , koja vodi vise paralelnih ratova u svetu , pod okriljem neke demokratije koje je samo njima prigodna , isti presednik koji opravdava od nedavna ratove na Balkanu , tj . bombardovanje Srbije , isti dobije Nobelovu nagradu za mir , onda nam je jasno bez nekakvih osnovnoih skola "u kome grmu lezi zec" , i da se nista nije moglo ocekivati od ekonomski najrazvijene zemlje na svetu.
Zar nisu dobili takav ekonom. polozaj uz blagoslov Evrope ? Toliko hvaljeni predsednik - steta .

Od sada se postavlja pitanje da li uopste ta nagrada ima pravu vrednost i kredibilitet kao naghrada za mir.

Lovac Offline

Pocasni clan

Poruke: 35

21.12.2009 17:51
#9 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Misljenja sam da je ovaj zakon trebao stici na nase drumove i ranije, ali bolje ikada nego nikada!
Mnogi pojedinci ce ubuduce dvaputa da razmisle dali ce dati klincu ili klincezi od 13-15 godina Motor ili Auto u ruke.
A sto se tice Traktora i prikljucnih masina(prikolice itd),tehnicke neispravnosti istih. Postoji mnogo primera da su pojednci tragicno nastradali poljubivsi ih odpozadi.

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

25.12.2009 20:36
#10 RE: Maloletan , pa sta onda ? Moje dete - moja su kola - ne mozes mi nista . Imam para da kupim i tebe i tvoga sefa ! Citat · Odgovor + Slika

Od početka primene novog Zakona o bezbednosti saobraćaja, 11. decembra, broj saobraćajnih nesreća u odnosu na isti period prošle godine smanjen je oko 20 odsto, broj povređenih oko 30 odsto, a broj poginulih 40 odsto, rečeno je danas u MUP-u Srbije.



Mislim da je gornja statistika jos jedan dokaz, da su stroge kazne u saobracaju jedino merodavno sredstvo, koje uslovljavaju disciplinu i postovanje saobracajnih pravila,a da ,moralna svest pojedca - danas - nije na zavidnom nivou da bi postala glavni faktor za smanjenje saobracajnih udesa i broj poginulih.

D+D

 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz