Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima44 odgovora
ona je4.275 pregledana!
 Novosti iz Dusanovca
Seiten 1 | 2
Gojko Offline

Gradjanin

Poruke: 164

15.06.2011 09:39
#26 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Taramtamtam
BRAVO za tekst.Ja tu ne bih nista dirao,ko razume shvatice!
Ja ne mogu kako drugi hoće, jer ja neću ni kako ja hoću...(izreka)

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

17.06.2011 15:30
#27 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Pozdravljam nove sagovornike na ovim stranicama .

Iz sastava Vasih poruka, vidi se da vecina od Vas pripada , " trecoj generaciji " , nasih gradjana u dijaspori , upravo onoj generaciji koja je aktuelno ,u najvecoj moci stvaralacke sposobnosti .

Kao takva , Vi ste prva generacija , koja je uspela da prisno saradjuje, sa mesnom zajednicom , i sa ostalim drustvenim formacijama u selu , a to je bio i preduslov da se dodje do konkretnih pozitivnih rezultata , za poboljsanje zivotne sredine , u nasem selu .

Vas uspeh ne moze niko osporiti , oni su vidljivi , i nisu ostali na nivou nekih obecanja , kao sto je bilo do sada .

Vasim dosadasnjim radom - za par meseci - uspeli ste da prikazete nase selo u jednom drugacijem svetlu - jednostavno doslo je do "renesanse Dusanovca " , i postali smo pozitivan primer mnogim okolnim selima . [b][i]Bravo !!! .

Naravno , na Vasem putu uspeha , " tu i tamo " , nailazite na prepreke i opoziciju " mnogih iz vase okoline . koji su pobrkali pojmove , i misle ili shvataju , da je - ljubomora vrlina a ne ljudska mana.

Ali u svakom slucaju , sa njima ili bez njih , pre ili kasnije , , uz pomoc , mnogih savesnih gradjana naseg sela , Vi ce te uspeti da ostvarite Vase navedene ciljeve , a mnoge ste vec i ostvarili .


Sredjena je deponija posle vise godina dileme

Prokopan je kanal za odvodnu vodu kroz sredinu " Perisa " , i time resen dugogodisnji problem kanalizacije
pored stadiona .

Ocisceno je groblje posle vise decenija . Iznoseno je vise stotina prikolica odpadnog materijala .

Za vreme masovne Uskrsne posete , mnogo je suza poteklo od nasih gradjana jer su naizad posle vise decenija , mogli da posete i zapale svecu njihovim najmilijima .
I najmanji kamen spomenik je naizad ugledao " bela dana iz sume zaborava " .Za to nije moglo ranije ?

Dusanovacki uskrsni susreti 2011 godine , ce ostati dugo u secanju svim nasim gradjanima , kao " plod " uspesne saradnje i kordinacije izmedju nasih gradjana u dijaspori i gradjana u matici



Deca , koja resavaju sve nesuglasice odraslih , su kao nekada davnih 1970 , ozivela crkveno dvoriste .


Jedan od povratnika , Dragic Ljubomir , aktivan clan penzionerskog drustva , u akciji obnavljanja tradicije,
objasnjava mladjim generacijama nekadasnje uskrsne obicaje .


Podjednako zainteresovani - svi uzrasti.


Bacanje alki , uz budno oko sudije .


Guzva pred standom za upis u sampionat u " tucanju jaja "

Takmicari u akciji


Takmicari u akciji .


Pobednici sampionata sa nagradama .

Zar ove slike , kao i mnoge druge u nizu , a koje govore , "hiljadu reci " nisu dovoljan adut , za apel svim gradjanima koji imaju materijalne mogucnosti , da pomognu njihovim donacijama ili konkretnim radom , za realizaciji Vasih projekta , narocito onih koji ste Vi naveli u Vasim porukama kao prioritetni ?

Zbog cega ?

Svi smo svesni , da bez obzira , na nasa porodicna bogastva , raskosne kuce , vile , bazeni , auta i drugi konfori u top nivu ,sve navedeno nije dovoljno , za povratak ili posete , nasih unuka , dece , i penzionera , kojima je takozvana zapadna demokratija zacrtala put takvog ponasanja i egoizma , ako nista drugo bar za velike odmore , produzene vikende ili verske praznike

Moderno doba , svaka generacija zivi svojim tokom . Moramo adaptirati drustvenu sredinu , i ambijent koji je potreban nasim gradjanima za posete ili povratak.

Pomoc oko realizacije , navedenih projekata , u poruci gospodina " Pistol " i sve sto cini kolektivnu razonodu prestavlja jedini adut za povratak ili posete nasih gradjana nasem Dusanovcu .



Sa postovanjem D+D

dobric-lj
Poruke:

18.06.2011 23:53
#28 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

d

dobric-lj
Poruke:

19.06.2011 00:16
#29 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

pozdrav-svima.drago-mi-je-sto-je-ovaj-sajt-ponovo-oziveo.hteo-bih-da-vas-obavestim-da-mz-radi-punom-parom,sto-cete-videti-kad-budete-dosli-na-odmor.ukratko:omladinska-prostorija-je-pri-kraju,zalepljene-su-plocice-u-prostoriji-pored-omladinske-i-sutra-se-lepe-plocice-u-kuhinji-doma-kulture.u-toku-nedelje-pocinju-radovi-u-sanitarnom-bloku-i-bice-gotovi-do-prvog-veselja.uskoro-pocinje-krpljenje-rupa-po-selu,neke-deonice-ce-biti-presvucene(najkriticnije),pri-kraju-su-radovi-u-penzionerskom-klubu,danas-je-montirana-kuhinja.prva-faza-ciscenja-dupljanske-reke-je-zavrsena(seca-stabala-koja-su-ometala-protok-vode)uskoro-pocinje-ciscenje-buldozerom.uskoro-se-nastavljaju-radovi-na-ciscenju-groblja.pozdrav-od-mz-presednik:dobric-lj

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

19.06.2011 22:55
#30 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Hvala na informacijama i bravo!!!

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

22.06.2011 11:28
#31 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav presedniku , i hvala na pozitivnim informacijama .

Iskreno bih se zahvalio svim aktivnim gradjanima , koji rade na poboljsavanju zivotne sredine svih ostalih.
Naravno ni ovog puta ne mozemo izostaviti sve pohvale za dinamiku naseg presednika mesne zajednice , i njegovog tima odbornika , kao i drugim aktivnim gradjanima u Matici i dijaspori, koji pravdaju etiketu , Moje je selo lepse od Pariza .

Da li je sajt ponovo oziveo ? - Veliko " ? " .

Sve poruke , postovi , sve ono sto prestavlja debatu i progres za realizaciju , pozitivnih projekta nasih gradjana, pisane u zadnji mesec dana , na ovom forumu, dostupne su , nazalost , samo nekim aktivnim clanovima .

Kao takve, imaju li one , vrednost , i moc informacije , gde se sta radi u selu i da li je potrebna neka pomoc .

Kako se moze voditi mediska kampanja o sakupljanju dobrovoljnog priloga od gradjana , kada se istim gradjanima , slobodnim posetiocima , koji predstavljaju masu citalaca i potencijalnih donatora uskracuje ili uslovljava pristup i debata na istom ?

Gospodo, urednici , forum je je debata slobodnih gradjana u vezi resavanja nekog zajednickog pitanja , koja podlezu pravilima mediskog izlaganja . Svako odstupanje podleze moderaciji .
Otvorite stranice foruma , svim zainteresovanim . U Vasem je interesu.

Aktuena zabrana je kontraproduktivna , i svako objasnjenje za opravdanost , je " prazna prica " .

Sa kojim pravom , aktom postati clan , trazite indentitet sagovornika, ili mozda podobnost?. Zar ne mislite da je to danas prevazidjeno za nase gradjane .

Administracija je dozvolila slobodan pristup svim gradjanima samo na naslovnoj stranici sajta , koja je privatizovana administraciji , a prestavlja , monolog, informacije i galeriju slika, a u nikakvom slucaju stranicu za debatu za koncezus o resavanju i realizaciji bilo kojih navedenih projekata .

Svi dosadasnji rezultati su " rodjeni " debatom gradjana na forumu .

Za informaciju svih gradjana , i sve posetioce Foruma - uskoro nove slike i reportaze o realizaziji projekata .

D+D

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

01.07.2011 03:24
#32 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

U ime svih posetilaca " foruma " zahvalio bi se administraciji , ponovnom otvaranju
pristupa na ovim stranicama , sa uvidom da njihovo objasnjenje nije bio dovoljan razlog za zatvaranje .

Samo danasnja poseta , je dovoljan dokaz da slobodan pristup , otvara "autoput informacija " o svim desavanjima u nasem selu , svim zainteresovanima , i samim " rejtingom citanosti " ,ubrzava se
kampanja za poboljsavanja zivotne sredine samih mestana .

Da li neko " cita sakriven iza coska i citaju medju redovima " , i da li ce prihvatiti predloge ili akcije drugih , to je privatna stvar pojedinaca .

Najvaznije je, da su ti isti procitali informacije . Svaku pozitivnu akciju , koja se polako konkretizuje oni ce .
prihvatiti , pre ili kasnije .

Ne vidim razloga da o projektima koji su stvoreni po prvi put idealnom saradnjom izmedju presednika mesne zajednice , Dobric Ljubise , i presednika nasih gradjana u Dijaspori Pistolovic Borisa , a naravno iza njih i dva uspesna tima aktivnih Dusanovcana , informacije mogu biti dostupne samo clanovima , na ovom forumu .

Medijska kampanja jednog projekta , ukoliko je taj projekat uracunljiv , uvek dovodi do realizacije istog .

U nizu izlozenih projekta ja bih izdvojio jedan , za diskusiju , kao urgentan.

Uvodjenje grejanja u drustvene prostorije u selo . Jedna od takvih je lekarska ordinacija .

Svako od nas ima nekoga iz prve generacije nasih polaznika u inostranstvu, nasi stari , oni koji su nam omogucili , danasnji standard.

Zar je luksuz da cekaju kod lekara u toplim prostorijama ? Zar to nije preka potreba ? Zar to oni nisu zasluzili ? Zar nemamo ili oni nemaju ili mi ne damo novcana sredstva za minimalni potreban konfor ? Zar je luksuz da dodju do te lekarske ordinacije , zimi , rasciscenim putevima . Zar nije humano da mozda velike zimske praznike provedemo,
sa onima koji su nas doneli na svet , u jednom selu , gde imamo gde da izlazimo za vreme tog kratkog boravka . Zar nasa omladina ne zasluzuje , kao i druga na zapadu , da za vreme rasputa imaju svoje komforne prostorije . Zar danasnji penzionerski klub nije sutra klub za buduce penzionere ?


Svi navedeni projekti , su danas " preka potreba a ne luksuz " . Oni su na dohvat ruke , ali , mogu se realizovati , jedino uz zajednicku saradnju i pomoc svakoga .

Sta cekamo ?

- Nase je selo lepse od Pariza ! -

D+D Fr.

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

08.07.2011 10:14
#33 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

U rubrici 'o sajtu' mozete ostaviti kritike ili sugestije na racun rada foruma.! Ili koristite privatne poruke!


pozz

http://www.dusanovac.net

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

15.07.2011 13:56
#34 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Izbrisali ste postove koji su apsolutno bili u skladu sa svim pravilima mediskog izlaganja upravo na stranicama gde trebaju biti , i to uredniku stranica koje su najvise citane na Vasem forumu . Vi ste > najboljhi prijatelj < ovog sajta , zato se uskoro vidimo i cujemo na novom Dusanovackom sajtu gde nema cenzure podobnosti.

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

28.08.2012 23:00
#35 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

U prepunoj modernoj sali " Doma kulture " u Dusanovcu, penzionerski klub je proslavio svoju godisnjicu.
Svoj izvanredan uspeh je krunisao time sto je ovaj klub dobio svoje medijsko ime i time postao prva
oznacena drustvena ustanova u ovom selu.
Otkrivanje imena je je pozdravljeno burnim aplauzom oko trista gostiju prisutni na ovoj proslavi.
Cast otkrivanje imena je pripala " kumu " gospodinu , Stojkovic Dragutinu , njegovoj supruzi i njihovom unuku koji su zabelezili ovaj gest.
Gospodin Stojkovic je jedan od najvecih donatora za ovaj klub , cija dobrodusnost nije manjkala ni ovom prilikom. Bavo i cestitamo !!!
Uz specijalitete poznatog kulinara "Biceta " ciji se " Lovacki gulas " procuo i preko granice , slavilo se od 13h pa sve do duboko u noc.
Uz odlicnu organizaciju presednickog tima odbornika , odaziv okolnih sela je bio masovan , uz najlepse cestitke domacinu za uspesnu proslavu.
[img][/img]

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

01.09.2012 22:23
#36 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Citaocima rubrike " Moje je selo lepse od Pariza "

Dezinformacije koje su sirene u rubrici " svadje medju deviznim penzionerima " su apsolutno
plod bolesne ljubomore, onih koji odavno nisu u upravi kluba . Autori ovakvih dezinformacija su se na jedan ili drugi nacin sami prozvali (ofirali) u doticnom tekstu bez ikakvih opoziva .

Kao autor ovog teksta , i sledece reportase u nizu stotine drugih ciji sam autor a koje krase stranice ovog sajta , upozoravam administratora , da ma koliko " liberalan bio " ne dozvoli takve
" bljuvotine " , koje nemaju mesta na tako lepom sajtu.

Izvinjavam se citaocima ukoliko ne bude vise lepih reportaza , iz naseg sela - posle ove - , od
autora sledecih
Vi sada znate zbog cega .

D+D

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

01.09.2012 23:50
#37 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Penzionerski klub " Dzanovo "

Nesto osnovno o Nama , potpunije u brosuri koja je u projektu za stampanje .

Nas klub aktuelno danas broji oko 100 aktivnih clanova . Upravni odbor se sastoji od 18 odbornika.
Za godinu dana je odrzao 26 konstruktivnih sastanaka .
Raspolaze svojim budjetom uglavnom od drugarskih veceri i donacija .
Bilans je apsolutno pozitivan i za svaku pohvalu.
Klub funkcionise iz sopstvenih prihoda .
Rad kluba je na zavidnom nivou zahvaljujuci uspesnom saradnjom medju samim odbornicima .
Ucestvuje u svim kulturnim i drugim akcijama vezane za dobrobit naseg sela .

Nas klub je 25 Avgusta dobio i svoje medijsko ime , koje je ustvari staro ime nasega sela , sa ciljem, da se sve buduce generacije sete da se nase selo pre par vekova zvalo tim imenom.

Pred mnogobrojnim gostima i uz prisustvo presednickog para i kumova " osvestene su prostorije kluba po pravoslavnom obicaju



Otkrivanje imena kluba



Gospodin i gospodja Stojkovic kao i mladi gospodin, njihov unuk , su odabrani
za kumove zbog razloga sto su oni i najveci donatori nasem klubu , cija darezljivost nije manjkala ni ovog puta .




Cast otkrivanje imena je pripala mladom kumu Stojkovicu cija je figura manekena i gest otkrivanja pozdravljeno burnim aplauzom mnogobrojnih gostiju

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

02.09.2012 01:54
#38 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

U prepunoj modernoj sali doma kulture presednik kluba je otvorio prigodnim govorom
" Bal godisnjice ".
Izvanredan uspeh kluba je krunisao time sto je klub dobio svoje ime , ime " Djanovo " , sa ciljem da bi generacije i generacije znale da se nase selo pre par vekova zvalo tim imenom.




Dve mlade gospodjice , " Djanovljanke " pored presednika obucene u narodnim nosnjama a na glavama kape " Pleboj " modni krik danasnjice su olicenje spoja tradicije i modernizma . Ovako prestavljanje kluba je pozdravljeno dugim aplauzima svih prisutnih gosti.

Dva tandema penzionerskog kluba " Djanovo " presednicki par i kulinarski par
koji izvanrednom saradnjom garantuju uspeh kluba .




Uz specijalitete poznatog kulinara " Biceta " ciji se " lovacki gulas " procuo i preko granice i odlicnu organizaciju presednickog tima , slavilo se od 13h pa sve do duboko u noc .



Uvek raspolozne za veselje



Presednicki par



Apsolutno moderne dame sa amblemima kluba



Novi prijatelji iz Miroca



Veoma ljubazni gosti iz Miroca su zazelileli zajednicku fotografiju sa
nasim penzionerima . Zahvalili su se se na prijemu domacinu sa zeljom da se uspostavi cvrsta i prijateljska saradnja izmedju dvaju klubova .


Uz odlicnu organizaciju presednickog tima , odaziv okolnih sela je bio masovan . Uz iskrene cestitke za uspesnu proslavu klubovi su se razisli kasno u noc.


Tekst i fotografije D+D

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

02.09.2012 23:50
#39 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Zahvaljujemo se nasem vernom forumasu gospodinu D+D sto je sa nama podelio deo atmosfere sa proslave godisnjice kluba. Pozdrav

http://www.dusanovac.net

Gost
Poruke:

15.11.2012 22:05
#40 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

4. Novembra Etno vecera , u organizaciji penzionerskog kluba " Djanovo " je postigla veliki uspeh . Mesta nije bilo za sve zainteresovane .
Kvalitetna jela spremljena u zemljanim posudama i servirana u istom stilu , u zemljanim cinijama , su odusevila participante .
kraj vecere je krunisao specijalni dezert , koji je postao i " Brend " ovog kluba To su krofne pravljene isto vece u kujni kluba koje su
dobile i svoje ime " Djanovljanke " . Sve prisutni su trazili receptu.
Jos jednom je klub " Djanovo " dokazao sloznu i savrsenu organizaciju . Presednik se iste veceri zahvalio kumovima , porodici
Stojkovic sto je ime kluba " Djanovo " overio sa 600 eura donacije . BRAVO KUME I HVALA. UZ prijatnu muziku
i osmehe na svim licima , 800 eura baksisa za muzicare , vece je zavrseno u prijatnoj atmosferi.

Svi prisutni su pitali Kada ce biti sledeci Bal . Odgovor : Uskoro sa puno iznenadjenja

Informacije D+D Reportaza u iducoj poruci

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

16.12.2012 17:44
#41 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Uspeh Za Uspehom penzionerskog kluba DJANOVO

Jos jednom je penzionerski klub "DJANOVO ", pokazao izvaredan uspeh u organizovanju druzenja .
15 decembraje u prepunoj sali organizovana drugarska vecera , specijalitet Riba . Tu je jos jednom dosao do izrazaja gospodin Dragan Barbojevic,
koji je svojom Ribljom corbom i specijalitetima od ribe , pokazao da je nenadmasan u svojoj vestini , i zadivio
sve prisutne .

Pogresno bi bilo da ne spomenemo , gospodina Draganau Ratarevica koji je zabavljao goste svojim simpaticnim orkestrom . Orila se muzik aduboko u noc, a gospodin Dragan je uspeo da svojim pesmama pronadje svakog penzionera u svom vremenu .

U toku veceri prisutni gosti su bili pozdravljeni od presednika koji su pozdrav prihvatili srcu. Da je organicaja nasih penzionera
bezprekorna zavarena na poverenju medju samim odbornicima - dokazuje upravo ta cinjenica .

Kao presednik zahvaljujem se svim aktivnim odbornicima koji su organizovali ovo druzenje sa jedno veliko " Bravo !!!

Uskoro ponovo zajedno za nova spektakularna druzenja povodom Novogodisnjih praznika . Sledi Foto reportaza D+D .

Sa postovanjem D+D

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

21.09.2013 20:31
#42 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Godisnjica otvaranja Penz kluba Djanovo

Kao i svake godine Penz. klub Djanovo , je u prisustvu vise od 300 gostiju , izvaredan meny , nadaleko cuveni gulas majstora Biceta , poznat i preko granice , uz dobro raspolozenje prisutnih i muzike , uz maksimalno zalaganje organizatora , klub je 24 Avgusta uspesno obelezio svoju svecanost.
Kao presednik zeleo bi da se zahvalim svim gostima , kao i celokupnom Upravnom kadru opstine Negotin , koji su bili
prisutni na ovom veselju , sto su uvelicali nase veselje .
Ova Festa , je dokaz stabilnosti i harmonije , upravnog odbora penz . kluba Djanovo, koji vodi ovaj klub vec 3 godine . Jedno
veliko BRAVO!!! svim odbornicima koji su ucestvovali u organizaciji.
Presednik

Uskoro sledi i reportaza D+D

Gost
Poruke:

03.02.2023 02:43
#43 1zqjli'"(){}<x>:/1zqjli;9 Citat · Odgovor + Slika

1zqjli'"(){}<x>:/1zqjli;9
Poruke:

03.02.2023 02:43
#44 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Gost
Poruke:

03.02.2023 02:43
#45 RE: Moje je selo , " lepse od Pariza " Citat · Odgovor + Slika

Seiten 1 | 2
 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz