Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima4 odgovora
ona je634 pregledana!
 O sajtu
D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

19.03.2008 01:11
Pravopis i gramatika - profesorima i profesiji Citat · Odgovor + Slika

U naslovu pise : Ovaj forum ima 52 clanova . Pitam se ? Dali ste i Vi kao ja videli "Ogledalo naseg sela " iz najnovijeg priloga " Cezara " ? Postovani clanovi : Ove slike, nisu scene iz nekog fantasticnog filma od Spilberga-ovo je Famozno ogledalo Dusanovca. " Spolja blato - a unutra zlato " - Kod nas je i onako - Sve naopako .

Mislim da imamo realne mogucnosti da promenimo . Ovaj nas forum je veoma mocno oruzje u nasim rukama .Moj savet: Postanimo svi novinari , ambasadori, naseg sela , hvalimo sve sto je dobro - a kudimo sve sto je lose . Neka svako od clanova, napise po jednu recenicu nedeljno - pohvala ili primedba - svejedno . Ne treba niko da se ustrucava, zbog lepote sastava teksta. Najaci prilozi su prilozi iz prve ruke , bez neke dodatne prepravke .Pisite , diskutujte - kako ko ume , pola vlaski, pola srpski, samo budite aktivni. Ovaj nas forum je "Narodna novina Dusanovca". Novinari i to bas oni kao Mi " narodni " mogu preko noci, da naprave , zvezdu od nekoga , a nekoga da srozaju. Pokusajte i videcete - to je razradjen sistem.

Apelujem na omladinu iz Dijaspore, takode iz Matice, pogotovu na clanove naseg Foruma, da izdvoje minimalno vremena, da upoznaju druge sa nasim sajtom . Iako informatika nije dostupna svakome, pokazite roditeljima, drugima,ukljucite i njih , pisite u njihovo ime - otvarajte nove stranice sa raznim temama. Npr. za vase lepse polovine , ili Vase majke , "DJanovo recepti" , mozda ce neka drugarica, koju nije videla 10 godina, pozdraviti, sa nekog kraja sveta . Brat...e ! PUBLICITET !

Napomena : Ukoliko se nekome nije svidjao moj prilog zbog pravopisa ili drugog nek izvoli : ...,,,??? _-'"""..////;;;;; .((())) ,,, nek se posluzi iz paketa i stavi gde misli . Hvala . D+D Fr.

Tanja Offline



Poruke: 8

19.03.2008 13:20
#2 RE: Pravopis i gramatika - profesorima i profesiji Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav D+D
Slazem se sa tvojim predlogom ali....
Kako mi iz dijaspore, koji duze nisu bili u selu, kao ja npr. da pisu o selu?
To bi bio domaci zadatak onih koji tamo zive ili redovno odlaze.
Evo mene sunce ogrejalo kad sam juce, sa svim slucajno, otkrila ovaj sajt i jos videla svoju sliku u galeriji...pitam se sta je sa mojim skolskim drugovima i drugaricama, ni jednog od njih nisam videla duze od 15 godina:(

Pozdrav
Tanja

Tanja Offline



Poruke: 8

19.03.2008 13:21
#3 RE: Pravopis i gramatika - profesorima i profesiji Citat · Odgovor + Slika

Malo me zbunjuje naslov, jel tema o gramatici i pravopisu ili oa aktivnosti na forumu????

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

20.03.2008 00:00
#4 Odgovor Tanji Citat · Odgovor + Slika

Pozdravljam sagovornika i Dobrodosla !
Tanja , ne morate Vi pisati o selu - ako ne poznajete . Ovaj sajt, tj. forum je otvoren, za razne teme, prvenstveno u cilju zblizavanja nasih Dusanocana, i sire , ostalih .
Prelistajte Vasu licnost, vase misli - siguran sam da cete pronaci, ono, o cemu cete pisati. Sami ste rekli, da ste na sajtu videli sliku Vase drugarice koju niste videli 15 godina. Oslobodite se diskrecije, objavite vasu sliku sa prigodnim tekstom - Povedite anketu na forumu . Mozda imate srecu da neki posetnik naseg foruma, poznaje doticnu drugaricu. Dobicete obavestenja, za kontakt.
Ovo je bilo samo moja sugestija, o jednoj o nizu tema o kojima bi mogla pisati. S postovanjem . D+D Fr.

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

20.03.2008 00:42
#5 RE: Odgovor Tanji Citat · Odgovor + Slika

Imate pravo : Naslov " Pravopis i gramatika - profesorima i profesiji" je i napisan, da zbunim citaoca i skrenem paznju.
Ono sto je napisano ispod , tekst, posebno rezime, pokriva apsolutno naslov teksta. Tema je : O aktivnosti na forumu. Citiram: Pravopis i gramatika su glavni faktori sto sprecavaju nase ljude da pisu priloge, i budu aktivni na forumu. To su statisticki podaci, dati iz ministarsva za kulturu i stampu Dijaspore u Strasburgu . Kao sto vidite, tema sto ste Vi spomenuli, i ono o cemu sam ja pisao, opravdava apsolutno naslov . Za mene je naslov odlican , jer kao sto vidite, razgovaramo o tome, diskutujemo - a to je bio moj cilj.

S postovanjem . D+D Fr.

 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz