Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima12 odgovora
ona je1.301 pregledana!
 Pozitvni predlozi za unapredjenje naseg Dusanovca
Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

06.04.2008 21:05
Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Pitanje omladinskih prostorija u selu smo mi pokusali da resimo pre nekoliko godina. Nazalost to je palo u vodu.Razlozi su bili politicki.Po zavrsetku radova(renoviranja) celnici su odlucili da te prostorije krasi slika "dragog" nam,sada vec pok. Predsednika Milosevica.Posto je taj potez naleteo na kolektivno neodobravanje oduzeli su tu prostoriju. Za neupucene tu smo vecina nas ucesnika isli u pripremni razred. Po oduzimanju su tada garantovali da ce omladina dobiti prostoriju u Domu (ne)kulture.Do sada,medjutim,nije se resilo to pitanje. A trebalo bi.Trebalo bi mladima iz dijaspore kao i mladima koji su ostali u selu omoguciti jedno mesto za druzenje. Da bi se dole druzili stoje kod spomenika.Da li imate predloga?

BOB Offline



Poruke: 15

06.04.2008 21:36
#2 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika
Omladinska prostorija nam je obecana 1993 u novom Domu na prvom spratu (zidov jos uvek stoje).
Mislim da su jos uvek slobodna i nekoriscena!? Mogli bi pokrenuti akciju iz nova, ako mi nismo imali nek imaju nasi klinci.
VioletaDusanovac Offline

Pocasni clan

Poruke: 71

07.04.2008 00:50
#3 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

da slobodo je i treba postaviti pitanje. usput, treba otici kod predsednika mesne zajednice i popricati sa njim. ja cu za koju nedelju u dusanovac, pa cu rado to da uradim. viki

Frojd
Poruke:

09.04.2008 23:42
#4 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Tacno je da je postojala omladinska prostorija u nasem selu. Tacno je i to da je ona bas zbog
politickih netrpeljivosti septembra 2000. godine zatvorena.Zatvaranje te prostorije je licno
naredio bivsi nam direktor Lekic&Co Mzajednice.Znamo samo da su tada rekli da se bas iz tih
prostorija siri propaganda protiv tadasnjeg rezima .Da se tamo stvorila ideja za farbanje otpor
pesnica po selu.I takoje zauvek stavljena tacka na omladinsku org i prostoriju.
Ovo je bio kratak povratak na pocetak kraja .

Dalje.U novom domu postoji soba precnika 2x4metara rezervisana za omladinu.
Pa vi sad procenite koliko omladinaca moze da stane u toj sobi.

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

10.04.2008 23:20
#5 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika
Tacno toliko koliko su politicki podobni. Dvoje. Mislim da bi trebalo proraditi na tome. Frojd ,iz tvoje price zakljucujem da si direktno pogodjen time. Jesam li u pravu? Ako i jesi i mislis da to nije za javnost,pusti mi mail.
xXx
Poruke:

22.04.2008 07:53
#6 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Kao prvo bi trebalo pokrenuti akciju "SKUPLANJE OMLADINACA", za omladinsku prostoriju ce posle biti lako!

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

27.05.2008 00:13
#7 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Zitat von Frojd
Tacno je da je postojala omladinska prostorija u nasem selu. Tacno je i to da je ona bas zbog
politickih netrpeljivosti septembra 2000. godine zatvorena.Zatvaranje te prostorije je licno
naredio bivsi nam direktor Lekic&Co Mzajednice.Znamo samo da su tada rekli da se bas iz tih
prostorija siri propaganda protiv tadasnjeg rezima .Da se tamo stvorila ideja za farbanje otpor
pesnica po selu.I takoje zauvek stavljena tacka na omladinsku org i prostoriju.
Ovo je bio kratak povratak na pocetak kraja .

Dalje.U novom domu postoji soba precnika 2x4metara rezervisana za omladinu.
Pa vi sad procenite koliko omladinaca moze da stane u toj sobi.


Skoro se u svemu slazem sa Vama. Nase cinjenicno stanje je, nazalost, takvo.
Ja sam optimista i nadam se da cemo jednog lepog dana srediti jednu savremenu omladinsku prostoriju
za svu nasu omladinu, nevezano od trenutnog mesta boravka. Cujem da zahvaljujuci aktivnom lobiranju Novice-Vuja, dobijamo medju prvima ADSL-internet u selu.
Bice to jos jedan nov izazov za sve nas.
Pozdrav


http://www.dusanovac.net

Gost
Poruke:

18.03.2009 10:38
#8 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

KOliko se ja u istoriju razumem, mi smo demokratska drzava, zasto ti omladinci nebi imali prava iskazivanja svoji politickih misljenja i opredeljenj!?!?!?!?!
Ali ocigledno da su Lovic prioritetniji nego omladinci. Pitam se samo gde je ostao moto "NA MLADIMA SVET OSTAJE"

PS. Frojd - precnik 2x4, a ja sam do sada mislio da je to nesto okruglog oblika

Ce Gevara
Poruke:

19.03.2009 00:58
#9 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika
Klub lovaca i ribolovaca vam je stao kao " trn u oko " .

Dusanovac ima puno nesredjenih prostorija , koja bi mogla da se koriste za omladinske potrebe . Dovoljno je samo da se upita u opstini Negotin za pravo na koriscenje .

Mozda bi Vi gospodine " Y " , onako : Svecano odelo , kravata , crveni tepih ispred , a vi i vama isti, nacrivite " sesir " i samo ulegnete u lepe sveze ofarbane, sredjene omladinske prostorije . Lepo se smestite za stolom , odigrate partiju saha ili pricate o nekoj " vama " uskracenoj demokratiji i prava na misljenja i opredeljenja.

Gospoine " bez potpisa " ! Obucite radna odela , zavrnite rukave , ulozite minimalna novcana sredstva , i sledite primer nasih lovaca , ribolovaca i ostalih koji su sami sebi izgradili prostorije . Bilo je medju njima puno onih " Na kojima svet ostje " , kao i onih koji su imali vise od 60 godina , i oni su nesto pomagali.

Gospodo nepoznati , ako i vi hocete prostorije za klub - ups - pogresio sam : ako hocete da dobijete na - loto - pocnite jednom da uplacujete - slaba je nada da ce neko drugi uraditi za Vas.

Ce Gevara - i Ja sam nepoznat
Fidel Castro
Poruke:

19.03.2009 11:44
#10 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Gospodine "Ce Gevara" - iz vaseg priloga se vidi da ste veoma obrazovani - celih 8 razreda osnovne skole.
Sto se lota tice, u principu ne igram loto jer je to POREZ NA BUDALE, niti je potrebno da to neko uradi za mene, ali ako se vi vec nudite ...

Interesantna je postavka, da se za omladinsku prostoriju treba upitati opstina Negotin, pitam se samo dali se neko obratio opstini Negotin za lovacku prostoriju, i ako jeste kako je opstina na to ragovala.

Da se ne udubimo puno u temu, samo cisto informaivno: lovacko i ribolovacko drustvo su profitabilne organizacije opstine Negotina, i zakonom je zabranjeno da se takvim organizacijama daju prostorije na besplatno koriscenje.

Nemoj da me pogresno shvatas, nemam ja nista protiv lovaca ili ribolovaca, lepo je to sto su to pokrenuli i jednu olupinu u centru sela renovirali-veoma mi je dobro poznata i cinjenica da su to sami uradili i da su uz to jos i po 15€ uplatili, dok su ostali koji nisi ucestvovali u radu davali po 50€ (kao dobrovoljni prilog), i da je ta prostorija jos uvek pod MZ Dusanovca i da ne pripada Lovackom ili Ribolovackom Drustvu.

Iz svega toga se vidi samo efikasnost MZ koja radi od dans do sutra bez pogleda u buducnost.

Ta je prostorija mogla da bude to sto jeste i cak da donese prihod MZ, i sa tim prihodom bi se moglo uraditi neki drugi projekt - lepo je to dok narod podrzava MZ sa dobrovoljnim prilogom - samo se pitam dokle ce i toga biti.

Sama proporcija broja domacinstva u Dusanovcu i broja dobrovoljni davalaca je ispod svakog proseka - i takvim radom bice jos gore.

POZDRAV.

Fidel Castro-Ja sam jos manje poznatiji

Ce Gevara
Poruke:

20.03.2009 02:33
#11 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Gospodine " Kastro " , uz pozdrav i postovanje prema ,Vama , kao sagovorniku , moram Vam reci nesto o onim 8 razreda osnovne skole.

Izgleda da ste i Vi od onih koji konsultujete vidovtog " Bracu " , kao sto cesto kaze gospodin " D+D " u njegovim porukama. I Vas je obmanuo , ja imam samo 4 razreda - ali da diskutujem sa Vama, i to je mnogo .

Gospodione " Kastro " bar vi imate autoriteta !

Ustanite malo , sa te fotelje ispred kompjutera , ili sa te iste , upitajte
opstinu za informacije , mobilisite omladinu , pokrenite dobrovoljce , organizujte posao.

Zapocnite vec jednom " proceduru " za ostvarivanje , omladinskih, ili drugih potreba.

" Omladina je prioritetna " . Ali omladina treba biti mnogo ambicioznija , za dobijanje ,
iskljucivo prostorije samo za njih. Realno : Koliko omladine diskutuju o ovom problemu?

" Gotovo - sazvakano " se dobija samo na " Loto " , ali izvinite : i tu treba da popunite i uplatite tiketu. Neka radna inicijativa je potrebna.

Kakav statut ima Lovacko ribolovacko drustvo , kao organizacija , sta bi ona donela MZ ,
je pitanje za diskusiju , koje ne interesuje mnogo nase lovce, ribolovce i ostale . Njima je prostorija bila potrebna sada a ne mozda nikada.

Da su akcionari , (zainteresovani za klub) - cekali na neke, po Vama poglede MZ na buducnost - onda ne bi imali vise snage za rad - jer bi se sigurno umorili od cekanja.

U svakom slucaju, Dusanovacki klub je osnovan i izgradjen sa dozvolom - postujuci sve pravne norme.

Vasa statistika o potencijalnim donatorima je apsolutno pogresna .
Uzorci se uzimaju na osnovu populazije zainteresovanih za klub , a ne na osnovu broja domacinstva . To nije samodoprinos.

Kao so vidite gospodine " Kastro " , mozda ste saznali nesto vise od nekoga sa 4 ...

Ce Gevara

Fidel Castro
Poruke:

20.03.2009 07:30
#12 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Gospodine "Che" zar ste zaboravili stari moto "Sagovornik se treba prvo izbaciti iz takta" - napalili ste se za 8 raz. ko baba na penziju. A pogresili ste, nisam kontaktiroa vidovitog Bracu, kao sto ste i sami utvrdili, on uvek obmane - to mi rekla baba Mara!

Necu se dublje uvlaciti u temu ribolovaca-lovaca, to je vec proslost, dovoljna je cinjenica da je to profitabilna organizacija - clanarine, ulov idt ... ali se ne treba okretati u proslost, bitna je buducnost. Pozdravljam to da se posle veoma dugog vremena nesto pozitivno desilo i u nasem mestu - renovirana je ta olupina u centru ( pa makar i za lovce), posta ...

Mozda Vi i imate pravo, sto se statistike tice, ali je cinjenica da pravo zaintresovanje za klub su imali samo lovci i ribolovci, sto cini manje od 20% mestana. Ali koliko sam ja upucen konmtaktirano je vise od 70% mestana za finansisku pomoc - i sto se sa liste donatora (koja je na forumu, a postavices se i sledeca) moze se lepo videti da su cak i nezainteresovani za lov i ribolov bili ukljuceni u tu akciju. Ljudi kojima je stalo da se nesto pokrene-uradi za dobrobit sela.

Sto se omladinske prostorije tice - pa ti si revolucionar, sto ne pokrenes nesto ??? a da malo si omatorio za omladinca

Da se uozbiljim, omladinska prostorija je prvo sto mi je palo na pamet, time sam samo hteo da dajem k´znanju, da je i krajnje vreme da se olupine (bivse omladinske prostorije - ili pripravnog razreda)sanirauje - nije bitno u koje svrhe. Kao sto ste i Vi sami rekli, omladinci neka se sami malo vise angazuju, ja odavno ne pripadam tom nivou.

Takode bi bilo vreme da se skoliski stadion sredi, vecina je nas tamo provela najlepse dane detinjstva - zasto to nebi omogucili i nasim pokolenjima.

I ako ste toliko dobro upuceni, a po vasim iskazima jeste trebali bi znati da je u toku akcija sakupljanje donacije za jedan od gore navedenih projekata. Medutim ima i pristalica koje tvrde da se samo pod time projektom skupljaju donacije a u principu ce se one upotrebiti za zatvaranje rupa(duzova) koje su nastele pri saniranju lovackih prostorija.

P.S. Mozda su 4 razreda i mnogo za diskusiju samnom, svima nama je poznato da je naj ... onaj koji sam sebe hvali.
Jedan savet od nekoga sa kome se moze diskutirati i sa manje od 4 razreda osnovne skole (pa i novinari nemaju vise): PROMENI STIL PISANJA - Da budes i dalje nepoznat



D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

22.03.2009 02:28
#13 RE: Omladinske prostorije Citat · Odgovor + Slika

Ponovo je " ozivljena " tema - Omladinske prostorije.

Ono sto je markantno u zadnjim porukama , gospodina " F Kastra i gosp. Che Gevare " je
njihov stil vodjenja diskusija .

Tretirala su se " simultano " tema " omladinske prostorije " i aktuelna tema, otvaranje klubskih prostorija.

I ako je na pocetku diskusija doslo do manjih izazova , i razlicitih pogleda i misljenja o pitanjima o kojima su vodili diskusiju nije doslo do nikakvih uvreda i nikakvih nadmetanja, politickih opredeljenja .

Njihove diskusije s bile apsolutno konstruktivne .

Bez obzia sto su imali razlicita misljenja , i po nekoj logici , nemaju ista politicka opredeljenja , posle razmene , dve diskusije , o navedenim pitanjima , dosli su do " istih zajednickih zakljucaka.

Uzimam sebi pravo da kazem : da nasi odbornici i drugi procitaju ove diskusije , i da iste uzmu za " skolski primer " kako se treba voditi diskusija po pitanjima za dobro naseg sela - kako na sastancima MZ , tako i u javnim medijima.

Nesumnjivo je da bi pole takvih diskusija na sastancia mesne zajednice , bile bi pokrenute vise akcija za dobrobit nasih Dusanovcana. Dijaspora je spremna da pomogne - na odgovarajuci nacin.

Jedna " porazavajuca cinjenica " :

Najveca zastupljenost nase Dusanovacke omladine je u dijaspori - konkretno u Wijenu. Samo Dusanovacki sajt ima 200 clanova, od toga verovatno 150 omladinaca.
Svi barataju informatikom .
Gde su im pitanja i diskusije - ali ozbiljnih pitanja i diskusija ?


No comentar !

 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz