Vi niste jos registrovani - Kliknite ovde kako bi ste se besplatno registrovali!  
Reistrovanje ovde
Ova tema ima23 odgovora
ona je1.571 pregledana!
 Pozitvni predlozi za unapredjenje naseg Dusanovca
net
Poruke:

06.03.2008 01:43
Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika
Problemi o kome se priča je nasleđe prethodnih članova MZ i njihove politike koje su vodili prema meštanima zadnjih godina.

Vidite i samo dokle smo stigli, ali nije ni sada bolja situacija. Trenutni predsednik i podpresednik nisu ništa bolji od njihovih prethodnika. Jednostavno nisu sposobni da vode selo.

Oni jednostavno deluju politički, gledaju interes partije, pa onda svoj interes i tek na kraju interes sela. Možda se neki ne bi složili samnom, ali ja ovde živim i svakodnevno vidim šta rade. Ne zameram ljudima koji dolaze na odmor nakratko i naravno sve im smeta, ali ovo je moj glas da i vi znate gde leži problem. MZ treba izabrati mlade ljude jer samo snjima videće se promene.

Mi mladi, naravno da imamo detaljan plan za deponiju koja uskoro treba da počne da se ukloni koliko-toliko, kao i izradu detaljnog plana za kanalizaciju, asfaltiranja ulica kao i školskog igrališta...ali naše ideje se slabo sprovode u delo jer nam to blokira aktuelni predsednik i njegova druzina.

Ljudi koji su nesposobni pa jos stari, nepismeni, nije im mesto u MZ i zato apelujem svim ljudima dobre volje koji vole DUŠANOVAC da nam pomognu, da se zajedno konsultujemo za nove projekte i da konačno napravimo jednu zravu i poštenu MZ, jer mislim da to zalužujemo!
dragsil Offline



Poruke: 10

09.03.2008 01:30
#2 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Daj molim te objasni sta je to falilo proslim predsednicima, mozes ih slobodno i imenovati. Ako si toliko zainteresovan da budes predsednik barem se predstavi da znamo o kome se radi, pa cemo mozda i podrzati tvoje ideje. Mozda ti o MZ u proslosti ne znas ni 10 posto sta se radilo i kako se radilo ali nije problem ja ti mogu objasniti, mozes slobodno sa mnom diskutirati o tome moj e-mail nije tajna ja cu ti reci posle ko sam, da ti malo bolje pojasnim neke stvari.

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

09.03.2008 11:37
#3 Resenja nisu daleka - ni skupa za realizaciju Citat · Odgovor + Slika

Najbolja resenja dolaze iz konkretnih diskusija o problemima . Bravo, Dusanovcanima koji ulazi u diskusijama, ali u nikakvom slucaju ne treba to da se pretvori u medjusobna prebacivanja . Omladina Dusanovca je puna, entuzijama i modernizma, Suprostavite se jedan drugome predlozima o resnju ,konkretnih problema naseg lepog Dusanovca. Ako iz zajednickih predloga odaberemo jedan , onda je uspeh realizacije nasih projekta zagarantovan . Zajedno smo uspesniji, jaci .

Ja sam u mom izlaganju pod naslovom : Dusanovac u bliskoj buducnosti ,,Selo Fantom,, izneo, po mom misljenu , tri osnovna aktuelna problema sela. Ujedno sam za prva dva problema, dao neke predloge za resenja istih, cija realizacija nije skupa , i jednostavna su. Treba da ih predsednik mesne zajednice, jednostavno postavi na dnevnom redu , pred mesnim odborom , otvoriti diskusiju , prihvatiti ili ne prihvatiti predlog, prihvatiti neki drugi predlog, doneti zakljucak, i realizovati resenja. Da se ogranicim: U mom izlaganju i predlozima , izneo sam svoja licna gledista i stavove, ne moraju da se oni prihvataju kao najbolji. Ja sam samo otvorio diskusiju , o nekim problemima, budimo parlametnarni , iznesite vasa misljenja, kritike, stavove , ali konkretna, o datim problemima.
Jedino na takav nacin, mozemo probuditi organe vlasi mesne zajednice Dusanovca, i posticemo realizaciju nasih predloga.

Izvolite ! Diskusija je otvorena ! Od cutanja nema nista ! Pozdrav svim Dusanovcanima!

D+D Fr.

net
Poruke:

11.03.2008 09:30
#4 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Ne planiram da se bavim politikom za razliku od vas koji ste zaslepljeni sadašnjim i predhodnim presednicima.Vas e-mail me nezanima, vi ste jos jedna karika SPS,ako ne i najslabija,a tih 10% da toliko se i radilo- bravo još te drži dobro sećanje. Svaki od vas koji je tamo bio imao je odredeni interes a ti mi dokaži da nije tako.Vašim pretnjama prevarama i ucenama ste vladali 15 god. a sada kada vas pitaju zašto ste to uradili odgovor je ,,...tako je vreme bilo..." Ako mislis da si me uplašio
grešis naprotiv,zato pozivam mlade ljude da daju svoje misljene o svemu ovome pa će vreme pokazati ko je pogrešio. Žao mi je samo što još niste progledali- macici posle 8 dana a vi očigledno posle 18 godina.....

net
Poruke:

11.03.2008 10:23
#5 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Zamolio bih gosp. koji jos nije progledao posle 18god.da mi kaze šta ima od školske spreme jer ne planiram da polemišem sa nepismenjakom takođe tu ne uvažavam ni večernje škole i razno-razne kurseve.

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

11.03.2008 15:14
#6 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Prvo: Pozdravljam dva sagovornika na forumu.

Drugo : Odprilike Vi se svadjate. Gorim od nestrpljenja da i ja ucetstvujem u toj svadji, ali ja neznam ,
oko kog Vaseg " Predloga " se svadjate, i to sada postaje moj problem. Brat..e , kazacu Vam nesto , ali tiho da nas ne cuje niko : Popravite nisanske sprave , za sada ili prebacujete ili gadjate daleko od mete, sa strane . Vasa meta je tema > Pozitivni predlozi o resavanju problema sela < . No , nastavite , u svakom slucaju , cuje se bar nesto.

Trece: Zakljucak : I svadja u jednoj diskusiji, je korisnija od cutanja. bez diskusija, ni jedan brak ne moze obstati. Obicno posle svadje se nadju najbolja resenja . Nadajmo se ! Ako nista drugo , onda popunjavamo prazne stranice ove rubrike . Nije vise monotono .

D+D Fr.

dragsil Offline



Poruke: 10

12.03.2008 12:57
#7 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Pa ti si izgleda mnogo pismen covek, pa posto vidim da ti nemas muda da se predstavis evo ja cu ti reci skim imas posla.Mene stranke nisu me interesovale niti me interesuju, nisam bio ni ujednoj od njih niti cu biti zato sto su sve iste.Posto vidim da te zanima sta imam od skolske spreme, zavrsio sam treci stepen masin-bravara, u Negotinu.Generacija sam 72, kao sto vidis nisam od onih generacija za koje si ti mozda predpostavljao.Sta je mene licno pogodilo je to da ti diskutujes o nekim bivsim predsednicima MZ, pa kazi licno na koga mislis, sta je uradio i dokazi.Spominjao si da su svi isti, e pa burazeu bilo je i razlike.Licno moj pokojni deda je bas bio jedan od njih i zahvaljujuci njemu ti mozda i imas sve ovo danas u Dusanovcu.Posle njega je pocelo sve da propada, mnogo se zapocelo a nista vise se nije zavrsilo.Ko ti je asfaltirao ulice, izgradio novi dom, novo groblje, crkvu, sve je to uradjeno zahvaljujuci njemu, da je gledao svoj interes kako ti naglasavas pa i on bi napravio dvorce kuci, kafane i motele kao i ostali.Mnoge stvari kao sto sam i rekao nisu ti poznate, posle njegove smrti meni je kuca provaljena tri puta zato sto su se trazile neke vazne stvari iz MZ, dostavnice planovi doma i ostali papiri.Nekima je to od velike koristi danas.Kao sto vidis nisu svi bili bas isti, zato sto je on gledao uvek interes sela i ako su pored njega bili i drugi koji su pokusavali u svemu da ga sprece.I ja sam protiv toga, i ja sam za selo da se nesto radi a ne samo da se obecava.U danasnje vreme svako uzima kako stigne sve je unisteno i nikoga vise ne interesuje da se nesto napravi.Mene licno je pogodilo sto se ti izrazavas u mnozini bez izuzetaka.Naglasavas da bi trebalo mladje postaviti, pa gde su ti mladi bili do sada kada ih je trebalo videti na delu nego ste svi pobegli 90tih kad je trebalo vas videti na delu, u Sloveniji pa u Hrvatskoj, a sada svako je tu sa nekim interesom.Od mene za sada toliko.


Giculovic Dragan

vlaskamala Offline

.::Dobra Vila::.


Poruke: 168

12.03.2008 14:01
#8 Apel Citat · Odgovor + Slika
Primecujemo lagano skretanje sa teme.
Drago nam je da ucestvujete na stranicama naseg Foruma i da probleme naseg sela shvatate ozbiljno, ali vas podsecamo da je naziv ove rubrike "Pozitivni predlozi za unapredjenje naseg Dusanovca"!
Pozdravljamo drage sagovornike i molimo da obrate paznju na recnik!
dejo Offline

Pocasni clan

Poruke: 59

13.03.2008 23:49
#9 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

POZDRAV svima koji prisustvuju na ovim diskusijama!!!Zamolio bih Gospodina pod nikom NET da bira malo reci i ako moze bez ikakvih ponizavanja i omalovazavanja jer ovde ima svako pravo glasa nezavisno od toga sta je ucio i koju je skolu zavrsio!!!Malo ste skrenuli sa teme ali vratite se na temu nazad kako bi svi mogli da nastavimo sa predlozima o boljoj i lepsoj buducnosti naseg sela a ko ce da nas tamo vodi to cemo da vidimo!!!
Poznavajuci Giculovic Dragana verujem da nije imao nikakve zle namere vec ga je pogodilo ono sta je doticni gospodin u prvoj rubrici izjavio,a Dragan je inace covek na svom mestu i nemate potrebe da se dalje perepucavate o tome sta je bilo vec dajte da vidimo sta ce da bude!!!
Pozdrav svima.....

net
Poruke:

15.03.2008 08:14
#10 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Pozdrav svima! Prvo da odgovorim da imam visu skolu i da imam muda da pišem ovo za razliku od mnogih koji ih ne interesuje ovo ili ne žele.Gičula smo svi znali u suštini nije bio loš čovek dedica koji je stalno setao motorom tamo-amo.Upravu si kad kažeš da ništa nije uzeo i ja mislim tako ali njega su držali kao marionetu da drugi uzimaju zar ne? Ne bi bilo dobro da i tebe vrbuju i rade isto mislim da si ti OK!Drago mi je što se malo više interesujes kao i drugog gosp.ali nas ima malo a možda ne bi se i ti uključio da nisi video da se radi o presednicima MZ? A ali zaista ljudi 80% sve zavisi od njih, ovo je današnjica nije više ono kao kod tvog dede, mi možemo da pričamo da predložimo 1000 projekata ako je presednik neaktivan,nepismen sve to pada u vodu. Danas se ništa ne radi bez proekta nije kao nekad izlazi MZ i kaže tu kopaj toga nema.Zato mlad si čovek volis Dušanovac a i svi vi ostali pomognite mladim ljudima da uđu u MZ da odaberemo jednog pravog presednika videćete promene. Pozdrav Dušanovčani ma gde bili!

D+D
Poruke:

16.03.2008 12:27
#11 Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika

Pozdravljam sve sagovornike . Svi imate rezona, u vasim diskusijama, o onome o cemu ste diskutovali . Svi se mi slazemo da treba postaviti mlade ljude na celu MZ. Dusanovca - ukoliko ih ima na raspolaganju, ali iskoristimo i sve ono sto je pozitivno kod aktuelnih, i navodimo ih da razmisljaju o nasim pozitivnim predlozima.
Analizirajmo nase diskusije : Vise su to diskusije o situaciji u nasoj Mesnoj zajednici, pa zatim sledi obrazlaganja, i na kraju , upozoravanja udaljavanja od tema itd. itd. Ja mislim, a i mnogo nasi mestani
, izvinite me na izrazu : Sve je to pi.... uz vetar .
Uzmimo za diskusiju jedan konkretan predlog , rastavimo ga na proste cinioce, diskutujmo o njemu . U naslovu :Resenja nisu daleka - ni skupa za realizaciju, imate konkretan predlog, napominjem , ne mora biti taj , predlozite nesto drugo , i resenja tog drugog predloga.To je jedini nacin , sa kojim mozemo promeniti nesto.
"Isplivajmo" na povrsinu sa jednim predlogom, prestavimo ka na papiru, uslovimo ga za diskusiju pred mesnim odborom, zatrazimo peticijom preko foruma, da se to realizuje, pa tek onda diskutujmo o sposobnostima ili nesposobnosti, aktuelne Dusanovacke "vlade" . Na neki nacin , pretvorimo nas forum u mesni odbor sela Dusanovca, a
Mesnu zajednicu kao izvrsni organ za realizaciju nasih predloga. Naravno : Sve to uz punu saradnju sa Maticom .

Pozdrav svima D+D Fr.

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

16.03.2008 21:30
#12 RE: Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika

Lepo je to sve.I svi ste vi u pravu. I da su nam izgradili groblje koje niko ne odrzava i to je u redu. I da su najgore komunjare bili u Crkvenom odboru. Ljudi kojima Pop nije ulazio u kucu do pada socijalista. Mnogo bi toga trebalo da se promeni.Slazem se u nekim stvarima sa NET-om,iako nisam toliko skolovan kao on.Medjutim ne bi trebao biti tako radikalan.Mi smo medju zadjima dobili i tu j..... centralu. Hvala Bogu,funkcionise.Kanalizacija i tako dalje,bice za jedno 10 god.Deponija,he he he he. Po tom pitanju,treba nam disciplina.Imali smo je,ali videli smo i sami kako se nasi dragi sugradjani ponasaju.Bacaju svuda. Nema veze. Kada bi svaka kuca dala godisnje po 10(deset)evra za groblje i da se zaposli covek koji ce to da odrzava ne bi bilo problema.Ali,polovini sela je lakse nogu iscupati nego da dobrovoljno da tih 10 evrica. Normalno,kada dodje leto,i kad kamere snimaju tu se vade stotke. Davaju se Ziki,Savi,Peri itd za pesmu mercedes.NET dok se nas mentalitet malo ne promeni,dzabe je sve.O tome imati ili nemati muda necu da raspravljam.To je nasa stara komunisticka ideja."ako nisi mog misljenja,onda si protiv mene", bez uvrede,Gicul,nek mu je laka zemlja,bio je samo produzena ruka glavonja.Njemu jadnom da je neko rekao idi na brdo iznad sela,ponesi sto i stolicu i cekaj me.On bi ga tamo cekao 3 godine. Nadam se da naslednici nisu uvredjeni. Za sada toliko. Pozdrav svima. Hanibal...

D+D Offline

Gradjanin


Poruke: 440

17.03.2008 00:28
#13 RE: Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika

Pozdravljam novog clana foruma : Dobro dosao u kucu Velikog "Cezara". Bravo za diskusiju - konkretizuju se problemi i resenja , iako se kroz celo izlaganje nazire mala politizacija. Ne treba gubiti optimizam, postoji realna mogucnost, da preko ovakvih medija , diskusijama , promenimo ponasanje nasih gradjana , i navesti sve gradjane, da nadju svoja mesta medju onima, koji vodi napredku Dusanovca. Preko medija se dobijaju i ratovi, obaraju dinastije , unistavaju i najstabilniji brakovi, zato mislim da nece biti poteskoca, da pozitivno delujemo na Neke, i da rado otvaraju svoje novcanike za opste potrebe sela. Kad je rec o interesu sela, trebamo biti svi istog misljenja, i resiti pozitivno problem, bez obzira kojoj politickoj sredini pripadamo.
U vasem govoru ste spomenuli, kanalizaciju Dusanovca, a mislim da je i sagovornik , pod nadimkom Net, naveo isti problem . Kanalizacija - lepo bi to bilo, ali mislim da je projekat mnogo zahtevan i ima svoju finansisku tezinu.Navodim : Selo nije urbanistickog karaktera, geografski nemamo nigde neku vecu reku za izliv preciscenih fekalija . Stanica za epuraciju (ciscenja) fekalija kosta mnogo . Mislim da trebamo biti realisti - dobar je i klasicni metod - setnicka jama.
Resavajmo za pocetak , lake , jednostavne i jeftine probleme . Jos 20.ak sagovornika o istom problemu, i onda istupamo sa njim pred MZ Dusanovca.

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

24.03.2008 23:15
#14 RE: Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika

D+D.Ne znam sad stariji ili mladji.Ima nas dosta u ilegali koji o tome raspravljamo.Cekamo trenutak da sa time izadjemo u javnost.Kad bude kucnuo cas,tu smo.

dejo Offline

Pocasni clan

Poruke: 59

29.03.2008 23:30
#15 RE: Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika

POZDRAV VAMA SVIMA!!!
E pa ovako posto vidim da ste vi veoma bistri i pametni ljudi u sta nikad nisam sumnjao mogu vam reci da u vama vidim jedan veliki potencijal koji bi svaki pametan covek trebao da podrzava i mozda da posle svega ovoga jednoga lepog dana konacno u MZ udje covek na koga ce celo nase selo Dusanovac biti ponosno.Mogu vam reci da se ja u politiku ne razumem bas toliko kao neki od vas ovde ali vam obecavam da i ja imam nesto cime mogu da se ponosim i u sta se razumem,tako da cu ja vas u svako doba ukoliko nesto bude bilo potrebno braniti i podrzavati svim mogucnostima,jer mislim da su u ovom vremenu nazalost potrebne svakakve vrste odbrane,naravno na prvom mestu su (PRICANJEM,DISKUSIJAMA,PREDLOZIMA)ali sve cesce su u zadnje vreme potrebne i licne fizicke zastite i tu sam ja uz vas ako me shvatate!!!
Pozdrav svima i samo napred.........

dragsil Offline



Poruke: 10

30.03.2008 00:44
#16 RE: Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika

Udriga ga Deki nije nas poz Gile.

dragsil Offline



Poruke: 10

30.03.2008 01:55
#17 RE: Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika

Dajte ljudi necemo vise da mlatimo praznu slamu. Sve je to lepo na papiru, nasi predlozi, diskusije, sugestije, ali ko ce to sve da regulise? Pa podjimo od sebe, bilo ko od nas da je na nekom rukovodecem mestu on bi prvo gledao svoj interes a zatim sta se moze i ostaje za selo. Sto se tice tih dobrovoljnih priloga ajde nek neko od nas krene po neki prilog po selu a da pocne od najbogatijeg pa oteracega u tri .......... materine.Takva smo mi nacija gori smo cak i od cigana, ali kad su u pitanju dokazivanja, ko ima najvislju kucu, napravio najlepsu svadbu, kupio najbolji auto tu smo prvi. Ali bas ti koji su naj naj po selu u sustini i u dusi ovde po inostranstvu oni su najgora beda. Krediti do guse zivise u 30 kvadrata samo da bi dole bili bolji od komsije, dajte ljudi sad je 21 vek.Sto se tice MZ dajte neki konkretan predlog ko bi mogao da ispunjava te nase uslove i da svima udovolji. Djabe nama svi predlozi kada nema ko da ih realizuje.

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

31.03.2008 01:26
#18 RE: Priblizavamo se - ali smo jos uvek daleko od cilja ! Citat · Odgovor + Slika


Pozdrav!
Moram da se nadovezem na ovu osetljivu temu

Situacija u selu je teska, ustvari, mnogo teska. Naravno, nisu dovoljne 3 nedelje da bi se sve to primetilo.
Al ok. Krenimo od pocetka.
Za ovakvo stanje sela mora da postoji krivac.
A krivi su oni koji su decenijama unazad vladali selom.
Sad, konkretno, tvoj pokojni deda. O pokojnicima sve najbolje, al moram neke stvari da iskazem.
Covek je kao prvo bio u godinama i jos pritom, nepismen. Nije znao niti da cita, niti da pise. A to znaci da je bio lak plen za manipulisanje. To cak i njegovi tadasnji drugovi priznaju. Bilo sta da ih pitas o desavanjima u selu, svi se vade na tvog pokojnog dedu. On nije znao sta potpisuje. Cak su i drugi umesto
njega potpisivali priznanice, sto je i sam priznao na jednim javnim izborima za SAVET MZ 2002-03 godine. Mislim da se bas posle tih izbora povuko sa tih seoskih funkcija. Tako da, nemoj da se zavaravamo. Svi znamo ko i dan danas vuce glavne konce u Dusanovcu. Ti predsednici su samo marionete pojednih mocnika iz senke.
A sto se crkve tice, mislim da se ona sagradila dobrovoljnim prilozima mestana Dusanovca.
Ovo sam izneo kao mestanin koji je do 2003 ziveo u DUsanovcu.
pozz


http://www.dusanovac.net

13 Offline



Poruke: 1

11.04.2008 21:12
#19 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Konacno da neko najiskrenije izrazi svoje misljenje nezavisno od toga da li ce neko da se ljuti ili ne!!! Bravo NET!!!!Svaka cast!

Hanibal Offline

Gradjanin


Poruke: 261

11.04.2008 22:54
#20 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika
Crkva je izgradjena dobrovoljnim prilozima. To je tacno. Imao sam prilike da kao nezavisan posmatrac pratim taj proces.Dosta nasih sugradjana su u tome bili velikodusni. Medjutim nasi
novokomponovani bogatasi nisu bas nesto ucestvovali. Normalno,akcija je bila dobrovoljna,i,ruku na srce,niko nije nikoga primorao da u tome ucestvuje.Ali ipak, to su ti isti ljudi koji danas ulaze u crkvu kao da je njihova privatna svojina. I onda naviru ne tako davna secanja. Oni znaju koji su. Mozda su i ovde medju nama. Mozda su i uvredjeni. A ako jesu,dobro je. Znaci da im je ostalo malo savesti.

Pozdrav svima,Hanibal
VioletaDusanovac Offline

Pocasni clan

Poruke: 71

12.04.2008 01:44
#21 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika
A sta mislite da se sredi put u selu? Ipak nije svuda takav da se mozemo ponositi njime?
I mozda da se zasadi malo cvece pored ulice koja vodi kroz selo od jedne do druge strane i postavimo osvetljenje - ulicnu rasvetlu?
I ponudimo nasoj umetnici iz Beca, da otvori izlozbu svojih slika u selu?
Viki
net
Poruke:

18.04.2008 01:34
#22 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Pazljivo sam pratio forum sa ciljem da vidim sta zapravo tisti mestane ili one koje imaju barem neku vezu sa Dusanovcem.Imamo realne,saljive i nemoguce stvari, ali trenutna struktura u selu ne daje mogucnost da se to ostvari.Konkretno prosecna starost stanovnistva koji zive u Dusanovcu je oko 50 god. veliki broj njih jos zive u stahu da se ne zameri sa presednikom MZ ili sa nekim iz SPS jel ce da ga kazne kad tad u fazonu ...cuti,cuti i trpi.Naravno prosla su ta vremena ali je jako tesko ubediti ljude.Takode nemogu da razumem pojedine inostrane penzionere koji su ceo svoj radni vek proveli u dijaspori prosli i videli mnogo sta i po dolasku kuci gledaju da sto vise unazade svoje selo.Prazne se septicke jame na ulici -motor i crevo-pa na ulici u kanal naravno u kasne sate malo zasmrdi "....ali sine to je samo cista voda" pa do onih ako bi mogao da udem sa ogradom na put barem pola metar.Ima i onih koji vape za ono sto im je zanje..."daj da vidimo sa za nekim placem na novom groblju sa pres.MZ dacemo mu nesto da da bude dobro i za nas i za njega " Dok se ne iskoreni svest ljudi da moraju sami da kreiraju svoju buducnost da ne zagaduju samo tude vec i svoje ,da kupuju neto sasvim legalno i da tim parama sto su kupili pomogne se selu da se resi neki goruci problem a ne da ide u privatne dzepove.Znam da nekima se nece svidati sto sam izneo ovu istinu na videlo pogotovu oni ciji su im dedovi ili rodaci bili presd.MZ ali ovo je slika danasnjeg Dusanovca.Pozdrav dragi Dusanovcani ma gde bili

net
Poruke:

28.09.2009 22:30
#23 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Dusanovac danas,pust tu i tamo po neki penzioner i po neki zaostali majstor,kuce prazne ili poluprazne,svetla pogasena dal je to slika nekog primorskog mesta posle letnje sezone ili je to selo od milion evra?Nazalost to je danasnjica a bojim se i gora sutrasnjica?Zasto?Nikakva desavanja, sve manje mladih,stanovnistvo prosecno preko pedeset godina, a sto je jos gore mladi koji zive van svog sela sve manje ih privlaci da se vrate.Nepomaze ni skupe i uredjnene kuce ni skuteri, onda u cemu je problem?Zeleo bih da cujem vase misljenje ma gde bili!

dusanovacnet Offline

Veni, vidi, vici...


Poruke: 326

01.10.2009 02:26
#24 RE: Odgovor i Apel Citat · Odgovor + Slika

Pusto!
Raspust se odavno zavrsio.
Prosla je sezona godisnjih odmora.
Cekamo novu godinu i Bozic da se lepo nakrkamo
A do tad, selo ostaje pusto.
Madaaa, mozda i u tom periodu bude pusto. Stigla 'SEKA' i sve je manje geld za setanje

http://www.dusanovac.net

 Skok  
www.DUSANOVAC.Net' web statistic
Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz